Jakou volit velikost spár při obkládání?

Od: Datum: 02.08.16 21:50 odpovědí: 7 změna: 03.08.16 11:12

Budu obkládat wc a koupelnu obklady Rako Textile. Jakou mám zvolit velikost spár? Obklady jsou rozměru 20x40 cm. Kde se to dá případně zjistit? Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.16 22:00

Pokud to budeš dělat poprvé, je dobré použít obkladačské křížky. Více informací na

http://www.obklady.cz/top10/7…OBKLADU-A-DLAZEB/22-SPAROVANI

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.16 23:08

Tak šířku spáry si dejte jakou chcete (2-6mm)Nejlépe mrknout do nějakého koupelnového studia nebo pár dlaždic rozházet třeba na koberci a zkoušet co se vám bude líbit.Teď je moderní bezspárové obkládání ale na to jsou potřeba kalibrované(broušené) dlaždice.jo Ještě ty křížky jsou k ničemu ,možná na jeden směr ale mezi 4 dlaždice vám cca po třetí řadě nevejdou páč každá je rozměrově jiná.Kupte si k nim ještě klínky

Datum: 02.08.16 23:19

A pokud jste nikdy nedláždil a chcete mít vše krásně rovné, určitě zkuste

tento systém . Je to něco neuvěřitelnýho! Jak budu příště dláždit, beru to všema deseti. Těch pár stovek za rovný povrch stojí.Výrobců je více, ale u nás jsem viděl bohužel jen tento. Někde (možná ve Španělsku) mají šroubovací, ty se mi zdají lepší, protože člověk něpotřebuje ty předražené kleště na klínky.

Datum: 03.08.16 00:19

Moc díky za odpovědi. Ten systém je parádní. Ale ještě mám jeden dotaz: Pokud bude dlažba tlustá 8 mm, podlaha rovná (anhydrit), spáry mezi obkladačkami 2 mm, kolik mám odsadit 1. řadu obkladaček od nynější podlahy? Kolik tudíž počítat na lepidlo dlažby? Nikde jsem nic ke správnému vyměřeni nenašel.

Datum: 03.08.16 11:12

Mrkněte na videa od Marcel Minarcak na youtube. Člověk se odtud hodně naučí a jeho práce je velice precizní. Myslím, že v tomto videu naleznete odpověď na Vaši otázku ohledně odsazení 1. řady od země - čas 2:00.

doplněno 03.08.16 11:19:

A zhruba od 11. minuty pokládá první řadu nad dlažbou

Datum: 03.08.16 07:25
2mm jsou ok, ja mam 4 a vypada to hrozne, nedovedu si představit 6-8. System kolicku dobrý ale drahy.

Od: anonym0
Datum: 03.08.16 10:33

Velikost spary zvolte podle vkusu, ale pak take zkontrolujte pro jakou siri spary je vhodna sparovacka, kterou chcete pouzit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.