Kachlova kamna

Od: Datum: 02.08.16 19:01 odpovědí: 11 změna: 02.08.16 21:18
Zdravím nevlastni někdo tato kamna http://arpani.cz/kachlova-kamna-ema protoze kachlaky co jdou koupit v každým obchode typu Obi se mi zdají jako laciná náhražka už jen ta váha říka ze tam musí Bejt hodně materialu
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.16 19:16

Když vidím taková kamna, tak zajektám zubama. S takovými kamny jsem vyrostla. Jedny byly v ložnici a jedny v parádním pokoji, kde se v nich topilo jen na Vánoce. V obojích se muselo topit 2 hodiny, aby byly vlažné, skoro teplé. Když už hřály, zahřály vzduch, ale peřiny byly jako led! Prostor, do kterého se nakládalo, byl poměrně malý, takže se ješte v noci muselo přikládat. Topili jsme v nich většinou dřevem. Z uhlí kamna nadšená nebyla.:( Táta vymyslel: Dal do dvířek rouru, kterou utěsnil nějakým plechem a přistavil petry. A ty pak vyměnil za piliňáky. Ta kamínka vyhřála místnost mnohem rychleji a kouř stačil kachláky ovlažit. Děs, děs, děs! Člověk se stane otrokem kamen a o teple ani moc řeči nemůže být. Když do nich nenakládá od rána do rána. *zima*

doplněno 02.08.16 19:50:

Repkin, to máte pravdu. Ty v naše byly dlouhé, široké a skoro bystrozraké. Obeje byly skoro do stropu. Ty, na které se ptají, to jsou prcíci. Mají i malé topeniště.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.16 19:29

Nemůžete porovnávat kamna co mají metr na výšku s kamny vysokými 2,5m to je jako porovnávat minicoper a náklaďák s přívěsem.

Datum: 02.08.16 19:39
Od: jendad
Datum: 02.08.16 20:11

120kg kamna s kachly jsou jen ozdoba . Tam proletí teplo do komína a nic se neakumuluje .

Bud něco takového - http://www.romotop.cz/krbova-…ona-akumulacni-kachlova-kamna

Nebo jsou dobrá kanadská kamna . Ty spalují dřevoplyn na nízké rychlosti hoření a máte dlouhou dobu mezi přikládkou (dlouho topí) http://krbova-kamna.heureka.c…ic-energy-true-north/recenze/

Od: janm
Datum: 02.08.16 20:28

Vrátil bych se k těm kachlákům, pochopitelně těžká akumulační kamna jsou zase v kurzu ovšem jsou celkem drahá a zabírají dost místa. Ta arpani píšou že jsou "replikami" starých kamen, vypadají dobře, ale chtělo by to blíže prohlédnout ohniště, je-li pouze ploché čili jen dřevo, a také jak je hluboké a jak je řešen vzduch, mám obavy aby přívod vzduchu do kamen byl dostatečně "regulovatelný" aby to nebylo "po staru" jen využití "škvír" (přirozených netěsností) neboť nemají-li být kamna "jen na ozdobu" měla by být i dobře regulovatelná a ovladatelná ...

Kdo chce přenosná kachlová kamna která mají "tahy" (jako kachláky mívaly) ale zároveň nechce být vázán jen na dřevo, ale chce prodloužit spalovací cyklus i pomocí hn. uhelných briket nebo po záruce nasypat kamna hn. uhlím oř. 1 a nechat samostatně odhořívat shora což znamená minimální obslužnost, dlouhou výhřevnost, minimální v podstatě nulovou kouřivost a doma čisto bez nutnosti stále kolem kamen "skákat" pak jsou možností i tato kamna:

http://www.vysocanka.cz/images/200000169-517a2536e1-public/kemas+sklo%2Cmed.v%C4%9Bn..jpg

Kachle si můžete zvolit na přání, mají primární a sekundární přívod vzduchu, mají šachtu, velkou plotnu na vaření, nejsou "zas tak drahé" pohybovali se kol. 18-20 tisíc...

Dobré jsou i modely s plnými dvířky:

http://www.vysocanka.cz/images/200000174-8964f8b58e-public/kemas%2Cnikl%2Cth.v%C4%9Bn..jpg

anebo

http://www.vysocanka.cz/images/200000172-4e7ac506e3-public/kemas%2Cmed.%C4%8D.8.jpg

Ale u plných dvířek bych se pana kamnáře dotazoval na řešení sekundárního vzduchu a pokud "není" požadoval bych v horních dvířkách udělat "šoupátko" stačí jednoduché. Designem je to stylovka a i funkční.

Nevím jak je řešen rošt ale požadoval bych možnost ovládání "třesení" zvenku a je-li to možné nechal bych si tam nainstalovat rošt OTOČNĚ VÝKLOPNÝ který dává tato firma do svých sporáků je to bezva, jediným pohybem ruky je vše v popelníku za zavřenými dvířky což je nesmírná výhoda. V každém případě je ale nutné aby jakákoliv úprava nesnížila zbytečně šachtu!

Datum: 02.08.16 20:45

Tyhle kamínka má známý na chatičce 4*4m . Zdi má chatka z plných cihel a v zimě na silvestra nám trvalo vždy celý den než se vytopila na obyvatelno . Žadnou šachtičku jsem v nich neviděl , měly rošt pod horními dvířky (možná jiný typ?)

Moc netopila , topila spíše plotna . Žádné tahy tam nejsou , ale jsou těžká dost (možná metrák) . Ted má šamoty vysypané , tak s nimi už rok netopil , snad si je dá dopořádku.

Datum: 02.08.16 20:57

Myslím pane Jendo že jde o jiný typ, POZOR tato firma vyrábí i velmi podobné sporáky , tam ta šachta není to je pravda rozměrově jsou jako Kemas, myslím že "korpus" je stejný vnitřní provedení jiné...:)

doplněno 02.08.16 21:01:

nebylo to něco takového?

http://www.vysocanka.cz/kachl…amna/kachlova-kamna-kabourek/

Datum: 02.08.16 21:08

Asi jo.

Datum: 02.08.16 21:18

Ale kamna jsou to již dražší, čili každému doporučuji pokud by o nich uvažoval kontaktovat Vysočanku a na podrobnosti se vyptat ideální je si domluvit schůzku a kamna si prohlédnout v reálu, to ostatně jsem udělal i já sám než jsem si koupil kamna. (petry) Jinak se vyrábí jakoby "na zakázku" čili je to něco mezi "sériovkou" a "zakázkovou" výrobou, nevýhodou je vyšší cena (cca 18,20 +,-) výhoda ale zase je, že si zákazník může říct co by od kamen chtěl a s kamnářem se domluvit, dokonce jsem četl že si je někdo nechal udělat jako "teplovodní", apod. kachle, dvířka, to vše si prý může zákazník zvolit...

Datum: 02.08.16 20:49
Ty sou málo vykoná a není to úplného to co hledám,ale jinak vypadají dobře
Datum: 02.08.16 20:55

Málo výkonná? Kolik potřebujete? Ono takto v těchto kamnech se dá pomocí stáložárných paliv nahradit "akumulace", stáložárná funkce je velmi "aktivní" funkcí a umožní to, k čemu by jste jinak musel mít "tuny" akumulační hmoty. Tato kamna nepracují tak, že se "natopí" a pak "teplo vydávají" nýbrž s uhlím umí hřát velmi velmi dlouho dle velikosti šachty odhaduji že den (24 hodin) by na min. výkon neměl být problém, navíc je možné přimíchat i uhlí černé které sice "není povoleno" nicméně je možné užít bez újmy všude tam kde je šamotové ohniště a litinové prvky, ne plech, což by tady taktéž bylo.. Čili dle mne tato kamna mají co nabídnout, nevadí-li uživateli užití i stáložárných paliv...Jistě design je otázka čistě subjektivní pokud se nelíbí, nelíbí :)

Patříte-li k náročnějším zákazníkům a máte svou představu pak je možnost nechat si kamna zhotovit, nechci vás strašit ale tady jsou ceny velmi velmi vysoké pochopitelně v závislosti i na vašich požadavcích :)

doplněno 02.08.16 21:48:

P.S.! Objem šachty pro případ efektivnějšího užití hn. uhlí by měl být alespoň 17 dm3, případně vyšší /pro denní samostatnou činnost na jedno naložení hn. uh./ jaký je skutečný objem šachty nevím, neboť jsem vycházel z vnějších rozměrů kamen (+,-) je tam ale ještě ta věc, že kamna mají vzadu "tahy" a je možné že ačkoli jinak se šachta jeví dostatečně vysoká, může být dosti objemově "zúžena" právě těmi tahy, proto pokud by chtěl někdo kamna užívat i na hn. uhlí jak jsem popsal výše pak doporučuji kontaktovat Vysočanku a zjistit si přesné vnitřní rozměry ohniště. Podstatná je výška ohniště tj. od roštu k spodnímu okraji horních dvířek kráte hloubka zepředu dozadu kráte šířka zleva doprava (vždy od šamotu k šamotu) = objem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.