Vytáhnutí mosazného prodloužení

Od: Datum: 02.08.16 09:21 odpovědí: 10 změna: 02.08.16 16:13

Má prosím někdo z vás nějaké know-how jak "vytáhnout" mosazné prodloužení o pár mm směrem ven aniž by neprotékalo? Výměna za 5mm je dle mého názoru již moc. Mám obloženou koupelnu a chystám se nasazovat roháčky a baterie, ale asi ve 2 případech (důvod není podstatný) jsem zjistil, že když jsem nasadil cvičně roháček tak, abych jej našrouboval a zkontroloval správnost, tak mi už krycí rozeta škrtá po obkladu. Napadlo mě přidat šňůry na závit, ale chci to posvětit, zda je tohle řešení vhodné.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jentak
Datum: 02.08.16 12:49

Já to řešil obroušením růžice(rozety) o těch pár mm. jde to celkem snadno. když se nespěchá, ani to není vidět.

Ohodnoceno: 0x

Od: amaterek
Datum: 02.08.16 14:37

a ukázal byste mi výsledek? toho se právě bojím..

doplněno 02.08.16 14:52:

někde na googlu jsem tu našel obrazek jak paní řešila kapající roháček a byla tu fotka, že ta měla tu prodlužku dokonce vystrčenou před obklad. U klasického roháčku s kulatou rozetou bych se toho asi nebál, ale u hranatého mi přijde, že je rozeta placatější..ten bohužel nemám ještě k dispozici tak to řeším pouze teoreticky..nechtěl bych je vracet

Od: roseta
Datum: 02.08.16 15:04

Trochu nerozumím. Taky jsem měl zakončení fitynky utopené pod obkladem. Měl roháček kde se krytka opřela a asi bych těžko dotahoval. Pak jsou roháčky kde krytka líta zcela volně a roháček utáhnu na krev.

Od: krtek
Datum: 02.08.16 15:07

zkusím popsat detailněji... mám fitinku pár mm pod obkladem..vemu roháček nasadím naň rozetu..a když jej zašrubuju a dotahuji tak rozeta už se natlačí co nejblíže to jde ventilu (a dál nemože jít) a zároveň škrtá po obkladu. Tzn. Pokud bych roháček dotáhl jak mám podle návodu, tak mi rozeta vykrouží kolečko na obkladu.

tzn..plocha, po které je možno hýbat s rozetou (např. na odkrytí a zakrytí otvoru) je krátká

Od: roseta
Datum: 02.08.16 15:14

Pokud mluvíme o stejném. Na roháčku závit pak další hladké tělo s větším průměrem o který se opře krytka. Jiný roháček za závitem hladké tělo stejného průměru a krytka se posune až k páčce, takže roháček zašroubuji hlouběji.

Od: instal
Datum: 02.08.16 15:14

Je několik možností:

a) prodloužení vyšroubovat, znovu napakovat a zašroubovat na menší počet závitů (u kvalitního těsnění stačí i jen dva závity, asi nejllepší je koudel+ akryl.tmel). Tmel má výhodu že zalepí a v závitu se to pak neprotáčí (koudel je kvůli tlaku v závitu pro vytvrzení tmelu)

b) do prodloužení nesahat, ale roháček zašroubovat na míň závitů (příp. kombinace a+b)

c) dát delší prodloužení, příp. ho zkrátit na přesnou délku - ubrousit, uříznout nebo stočit na soustruhu.

Pozor příliš velké napakování může roztrhnout "díru", málo napakované poteče.

Od: amaterek
Datum: 02.08.16 15:24

Děkuji.. variantu A jsem chtěl použít u B nevím zda bude v tomto stavu reálná..a u C (zkrácení) tu jsem měl v hlavě, ale neodvážil jsem se ji zde prezentovat, abych nebyl náhodou za debila :))

Datum: 02.08.16 15:29

Neni to raketoplán ;)

Prodloužení jsou po 5mm, a+b znamená zašroubovat míň o maximálně 2,5mm a to závit v pohodě pokryje.. Tj. zkracovat prodloužení je pro perfekcionalistu (a ten to zkrátí samozřejmě na soustruhu ;)

Od: martondra
Datum: 02.08.16 15:38

Dobry den

hlavne to nepakujte koudeli a tmelem-nebo vam to praskne.Dejte tam tesnici nit,kdyz je prodlouzeni kratke tak tam dejte o 5mm delsi,takze jestli tam mate prodlouzeni treba 20mm tak tam dejte 25mm prodlouzeni.Kdyz bude prodlouzeni trochu vylizat tak to nevadi.Zakryje to ruzice.Hlavne to dotahnite s citem a nezapomente zavit poskrabat platkem.Nesmi se protocit tesnici nit pri dotahovani a samozdrejme to musite namotat na spravnou stranu.

Datum: 02.08.16 16:13

Pokud nenamotá moc tak nic nepraskne - koudele jen trochu pro vytvoření MÍRNÉHO tlaku v závitu pro vytvrzení tmelu - pokud je samotný tmel, tak bez dotažení "na konec" nezačne vytvrzovat. Na složité aplikace kdy to je jen na ty "dva závity" je tmel lepší než těsnicí nit/ teflon/ samotná koudel.

V jeho případě by podle popisu nit měla bohatě stačit, nebo i cokoliv jiného...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.