Nabídka služeb Terra Group investment

Od: Datum: 01.08.16 13:08 odpovědí: 6 změna: 10.04.17 14:40

Bylo nám oznámeno obecním úřadem že nás navštívi zástupce Terra Group Investment s nábídkou svých energetických služeb.Nevite někdo z vás oč se jedná,to jsou nějací podomní prodejci energii? Třeba i nějaké zkušenosti s touto firmou už máte a poradite,at vím zda je ihned poslat někam nebo vyslechnout.Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.08.16 16:49
avatar

Dobrý den, až si přečtete článek viz odkaz, tak patrně usoudíte, že to poslání někam by byla vhodná varianta. Zdravím!

http://www.maks-ricany.cz/mak…le-praktiky-prodejcu-energii-


doplněno 02.08.16 10:03:

Nemáte zač. Jo, dejte si na to pozor. Odkazují se na radnici, jejich vedení firmy to popírá, ale jak je vidět, tak to dělají stále. Normální člověk si o svých záležitostech rozhoduje sám a nečeká, až mu někdo zazvoní u dveří a bude nabízet něco výhodného (možná více pro tu firmu, než pro zákazníka).

Hlavně nic nepodepisovat a rychle se rozloučit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miji
Datum: 02.08.16 09:35

Děkuji za odkaz i radu...už tu panáček byl, a moc se mu nelíbilo když v ulici ti co byli doma nechtěli poslouchát jeho návrhy.

Datum: 02.08.16 09:51
avatar

Zjednodušeně jde o agenturu, která sleduje ceny energií (plyn a elektřina) a vždy vyhledá tu nejnižší a informuje vás o ní, když souhlasíte tak provede administrativní kroky ke změně dodavatele ...

Předem nutno upozornit, že opravdu vybírá ty nejlevnější - tedy cena je jediný aspekt který zohledňuje, takže třeba elektřinu odebíráte najednou od nějakého dodavatele jehož název ani nikdo nezná a jeho kvalita je pochybná - no nevím zdali bych od někoho takového chtěl odebírat něco jako elekřinu.

Srovnávače cen jsou i na internetu, ne třeba na to někoho najímat.

Doporučuji zůstat u těch nejsilnějších dodavatelů elektřiny a plynu, jak kvůli cenám v dlouhodobém horizontu, tak kvůli jistotám a zákaznickému servisu. E.ON, ČEZ, (PRE), RWE, Pražská Plynárenská ..

Starostové a města málo kdy spolupracují s takovými institucemi .. ostatně byli by sami proti sobě, zvláště v době kdy velcí dodavatelé podporují a sponzorují kde jakou kravinu .. nějaký dodavatel elektřiny a plynu ABC s pomale neexistujicí provozovnou bude něco takového těžko dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martinkraus
Datum: 10.04.17 12:40

Terra Group jsou podvodníci! Jejich podomní prodejci vás ujistí, že se podpisem přihlášky do aukce k ničemu nezavazujete. Spoléhají na to, že nikdo nebude číst 4 A4ky hustě psaného drobného textu. Následně se ovšem dozvíte, že MUSÍTE podepsat smlouvu s výtězným dodavatelem, jinak že musíte platit nemalé sankce za "náklady na soutěž".

Bohužel osobní zkušenost. Takže Terra Group se vyhněte širokým obloukem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkasirka
Datum: 10.04.17 14:40

Takže to v podstatě nebyla chyba firmy Tera, ale Vaše, že jste byl natolik líný si přečíst 4 stránky textu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.17 13:20
avatar

U nás v obci zástupci této společnosti ve spolupráci s obecním úřadem vyhlásili pro občany, kteří o to měli zájem, aukce na dodávky energií. Ušetřili jsme díky tomu nějaký peníz a nezdálo se mi to nijak podvodné.

Asi po roce se ale od Terra Group trhnul manažer Krupička, který to s náma sepisoval a začal obcházet obec a lanařit důvěřivé lidi k Bohemia Energie. Věřím, že to byl jen ojedinělý případ a moc lidí se nenechalo ukecat:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.