Nabídka služeb Terra Group investment

Od: Datum: 01.08.16 13:08 odpovědí: 8 změna: včera 23:27

Bylo nám oznámeno obecním úřadem že nás navštívi zástupce Terra Group Investment s nábídkou svých energetických služeb.Nevite někdo z vás oč se jedná,to jsou nějací podomní prodejci energii? Třeba i nějaké zkušenosti s touto firmou už máte a poradite,at vím zda je ihned poslat někam nebo vyslechnout.Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.08.16 16:49
avatar

Dobrý den, až si přečtete článek viz odkaz, tak patrně usoudíte, že to poslání někam by byla vhodná varianta. Zdravím!

http://www.maks-ricany.cz/mak…le-praktiky-prodejcu-energii-


doplněno 02.08.16 10:03:

Nemáte zač. Jo, dejte si na to pozor. Odkazují se na radnici, jejich vedení firmy to popírá, ale jak je vidět, tak to dělají stále. Normální člověk si o svých záležitostech rozhoduje sám a nečeká, až mu někdo zazvoní u dveří a bude nabízet něco výhodného (možná více pro tu firmu, než pro zákazníka).

Hlavně nic nepodepisovat a rychle se rozloučit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miji
Datum: 02.08.16 09:35

Děkuji za odkaz i radu...už tu panáček byl, a moc se mu nelíbilo když v ulici ti co byli doma nechtěli poslouchát jeho návrhy.

Datum: 02.08.16 09:51
avatar

Zjednodušeně jde o agenturu, která sleduje ceny energií (plyn a elektřina) a vždy vyhledá tu nejnižší a informuje vás o ní, když souhlasíte tak provede administrativní kroky ke změně dodavatele ...

Předem nutno upozornit, že opravdu vybírá ty nejlevnější - tedy cena je jediný aspekt který zohledňuje, takže třeba elektřinu odebíráte najednou od nějakého dodavatele jehož název ani nikdo nezná a jeho kvalita je pochybná - no nevím zdali bych od někoho takového chtěl odebírat něco jako elekřinu.

Srovnávače cen jsou i na internetu, ne třeba na to někoho najímat.

Doporučuji zůstat u těch nejsilnějších dodavatelů elektřiny a plynu, jak kvůli cenám v dlouhodobém horizontu, tak kvůli jistotám a zákaznickému servisu. E.ON, ČEZ, (PRE), RWE, Pražská Plynárenská ..

Starostové a města málo kdy spolupracují s takovými institucemi .. ostatně byli by sami proti sobě, zvláště v době kdy velcí dodavatelé podporují a sponzorují kde jakou kravinu .. nějaký dodavatel elektřiny a plynu ABC s pomale neexistujicí provozovnou bude něco takového těžko dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martinkraus
Datum: 10.04.17 12:40

Terra Group jsou podvodníci! Jejich podomní prodejci vás ujistí, že se podpisem přihlášky do aukce k ničemu nezavazujete. Spoléhají na to, že nikdo nebude číst 4 A4ky hustě psaného drobného textu. Následně se ovšem dozvíte, že MUSÍTE podepsat smlouvu s výtězným dodavatelem, jinak že musíte platit nemalé sankce za "náklady na soutěž".

Bohužel osobní zkušenost. Takže Terra Group se vyhněte širokým obloukem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkasirka
Datum: 10.04.17 14:40

Takže to v podstatě nebyla chyba firmy Tera, ale Vaše, že jste byl natolik líný si přečíst 4 stránky textu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.17 13:20
avatar

U nás v obci zástupci této společnosti ve spolupráci s obecním úřadem vyhlásili pro občany, kteří o to měli zájem, aukce na dodávky energií. Ušetřili jsme díky tomu nějaký peníz a nezdálo se mi to nijak podvodné.

Asi po roce se ale od Terra Group trhnul manažer Krupička, který to s náma sepisoval a začal obcházet obec a lanařit důvěřivé lidi k Bohemia Energie. Věřím, že to byl jen ojedinělý případ a moc lidí se nenechalo ukecat:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenka81455
Datum: včera 10:35

Samozřejmě každý, kdo kdy na tyto fóra napsal něco takového je člověk, co vůbec nečetl smlouvu :D

Vždy a všude vám řeknou ať si to pozorně přečtete a že na odstoupení máte 14 dní ze zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: včera 23:27
avatar

Máte pravdu, většina opravdu řekne, aby si lidé smlouvu a podmínky před podpisem pročetli. Ale kolik lidí to opravdu udělá?

Podle mne na ta fóra píší právě lidé, kteří smlouvu ani podmínky nečetli. Kdyby je totiž četli, neuzavřeli by nevýhodné smlouvy. (Cena není jediným kritériem.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.