Odstupové vzdálenosti - okna

Od: Datum: 31.07.16 10:16 odpovědí: 2 změna: 31.07.16 15:49

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, zvažujeme s partnerem stavbu menšího domku na vesnici (podle finanční situace, za ca. 2 roky), máme k dispozici parcelu (zatím zahradu) o šířce ca. 13 metrů, naše parcela ovšem sousedí taky s budoucími parcelami pro plánovanou zástavbu (podobné šířky) a majitel sousední parcely (se kterou máme společnou hranici parcel) plánuje stavbu rodinného domu taktéž. Vím, že od hranice pozemku je nutné držet odstupovou vzdálenost 2m, mezi domy je potřeba min. 7m, je možné to snížit na 2m k naší hranici pozemku a 2m od hranice sousedního pozemku, pokud nejsou do hranice pozemku situovaná okna.

Problém je v tom, že by pokud soused (majitel sousedního pozemku) naplánoval okna situovaná k naší parcele, pak při dodržení odstupu 7m mezi domy budeme obtížně stavět, každopádně soused začne se stavbou dříve.

Prosím o vaše zkušenosti, mohu v této věci a situaci něco dělat abych si pojistila, že moje zahrada nebude (a nemůže být) pro stavbu v budoucnu "znehodnocena" ze strany souseda (stavba na sousedním pozemku s okny situovanými na můj pozemek, situací uvedenou v odstavci výše)? Musí soused za tohoto stavu mít naše vyjádření k jeho plánované stavbě, kde bych mu okna na můj pozemek nedovolila, nebo nás může obejít (tedy náš souhlas, vyjádření atp..)?

Díky moc za info, Janča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 31.07.16 15:49
Hlavne za sousedem zajdete a domluvte se dopredu. Treba i na varianta dvojdomku, kqzdy na sve parcele.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.