Snížení ceny za elektřinu

Od: Datum: 30.07.16 09:59 odpovědí: 15 změna: 25.08.16 11:44

Dobrý den,

odebíráme elektřinu od ČEZu. Před pár dny přišel dopis. V něm nabídka na slevu SILOVÉ ELEKTŘINY o 19,5 %. Naši současnou produktovou řadu COMFORT hodlají změnit na řadu ČEZ ELE S ODMĚNOU. Ovšem, je k tomu nutný náš souhlas. V ČEZu neztráceli čas a hned už také poslali 2 vypracované smlouvy a odpovědní obálku. Pokud s tím odběratel souhlasí, uváže se ale na 3 roky. Po uplynutí této doby se účinnost vždy opětovně prodlouží a to opět o 3 roky. Výpověď lze poslat pouze 3 měsíce před uplynutím této doby. Tedy 1 x za 3 roky a hlídat si termín.

Vzhledem k tomu, co na nás mnohé firmy zkouší, jsem značně nedůvěřivá. O této změně neuvažuji. Jen by mě zajímalo, zda jste podobnou nabídku také dostali a jak jste se zachovali. Celá platba není přece složená pouze ze silové elektřiny, je tam více složek k platbě. Tak si myslím, že až tak výhodné to pro zákazníka nebude. Spíš pro ČEZ.

Dostalo mě i to mazání medu kolem huby, viz věty: ...změníme Vám produkt na výhodnější ČEZ ELE S ODMĚNOU. A také věta: POMÁHÁME VÁM UŠETŘIT.

Na podobná velkohubá hesla jsem alergická, jako bejk na rudé trenky. Pochybuji, že by ČEZu ležely na srdci úspory obyčejných odběratelů. V tom bude nějaká kulišárna. Hlavně asi to uvázání se na 3 roky.

Co si o tom myslíte? Díky na odpovědi. *slunce* Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 10:02
Jo dostal , ale zda se mi , ze tam bylo jen 10% na silovou elektrinu , coz delalo baj oko asi 4stovky. Tak to letelo do kose.
Ohodnoceno: 0x

Od: ivik®
Datum: 30.07.16 11:16

V úterý mi volali z RWE a operátor byl vtěrný až hrůza, tak jsem mu řekla, že pokud o mě mají takový zájem, tak ať mi tu energii zlevní rovnou a bez zbytečných keců.Tak se smál a já ho poslala do háje.Jaké bylo překvapení, když jsem včera měla ve schránce velkou obálku a v ní už rovnou smlouvu k podpisu a se zpětnou obálkou. Tak jsem to hodila do koše a hotovo.Asi teď mají nějaké akce nebo co, nejsem jediná...

Ohodnoceno: 1x

Od: 111®
Datum: 30.07.16 11:38

no akci bych viděl v tom, že se bude slevňovat úrůběžně a oni potřebují blbé duše, s úvazkem za draho. Podepíšete smlouvu se slevou nyní, na 3 roky a pak nedostanete žádnou slevu i kdyby slecnili o 50%. asi tak to vidím já...výhoda pro dodavatele..

Datum: 30.07.16 12:07

Já jsem u Bohemiaenegi a volali mi. Dopoledne, nechala jsem ji domluvit a řekla jsem, že nic měnit nebudu. Odpoledne volal mužský, totéž. Hned po úvodní větě jsem mu řekla, že s ním nechci muvit, že jsem spokojená tak, jak to je. Druhý den ráno volala ženská, kterou jsem taky utla. Odpoledne zase mužský a to jsem měla pěhu u huby. Jen jsem ji řekla, jestli něco chce, ať to pošle písemně, že po telefonu a mezi dveřma nic řešit nebudu. A jestli mi zavolají ještě jednou, že půjdu k ČEZu. Tož, to bych si dala! *zed* Vždycky se naštvu, ale hned si řeknu, že několik lidí našlo zaměstnání a tak to přežiju. Mají práci, nejsou na pracáku.

doplněno 30.07.16 16:13:

Marcelko, nechci jít k ČEZu, ale vyhrožovat jim tím přechodem můžu. *bum*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.07.16 13:23
Ale banan akce , maji strach , ze prejdete k jinemu dodavateli. Takhle si vas pojisti na 2-3 roky.

Datum: 30.07.16 15:06

Nelíbí se mi právě to uvázání. A oni budou mít jisté zákazníky, kteří se nebudou moci vykroutit. Nejdu do toho v žádném případě, ani jsem o tom neuvažovala.

Máme plyn u EONu, elektřinu u ČEZu. Uvažuji k EONu přejít i s tou elektřinou. Myslíte, že to bude dobrý krok, mít tam obojí? Už mě ten ČEZ štve, podobné štvavé akce nepořádá poprvé.

Díky za odpovědi - za ty minulé i za ty případné budoucí. Jaga.

Babka chce jít k ČEZu, já zase pryč od něj. Tak nevím...

Od: jmlc®
Datum: 30.07.16 15:12

Jsem u EON od r. 2008. Sami zhruba každý rok až dva nabízí nějakou novou smlouvu s dalším snížením bez "fixace" - prostě následný rok.

Tento rok jsem platil 18.750,-Kč. To je o 4000 méně než vloni, o 5000 méně než předloni, ... První roky jsem platil ročně kolem 24000,-. Podle různých "výhodných" nabídek jiných firem bych mohl ušetřit cca 10% - takže kdybych se upsal před 2-3 roky, platil bych vlastně pořád víc než u EON.

Převedl jsem smlouvy u babičky i u otce - jsou spokojeni.

Kombinace s plynem (já nemám) u nich je výhodná - takže doporučuji.

Datum: 30.07.16 15:18

Díky, jmlc, už dlouho o tom jen kecám /jak to často bývá/, ale tentokrát to skutečně udělám. *palec* Jaga.

Od: stir
Datum: 30.07.16 21:10
To je jednoduché, ceny energií jsou preprodane na burze na dva AZ tři roky dopředu. Takže firmy mají nakoupeno za levno a teď vám dají pevnou cenu. Když cena bude dál klesat na burze, vy platíte stále stejně. A koneckonců ani ČEZ ani eon nepatří mezi levné dodavatele, zvláště eon má vysokou stálou platbu- paušál který platíte i kdyz nesvitite, takže u eonu se ani šetřit elektrikou moc nevyplatí. Jsou daleko levnější dodavatele, hlavně vás do ničeho nenutí, nic neposílají.

Datum: 31.07.16 09:27

Už párkrát nabízel ČEZ slevu a zároveň zafixování té "levnější" ceny po dobu 3 let. Vždy vzápětí po tom následovalo všeobecné zlevnění jejich eletřiny, které se ale logicky netýkalo pevně zafixovaných cen, takže kdo se chytil, platil stále stejně. Nehledě na to, že částka za odebranou elektřinu je jen zlomek toho, co celkem platíte, takže ta úspora není nic závratného. Takže já bych je poslal do patřičných míst.

Té obnovované smlouvy bych se až tak nebál, i když 3 roky je moc. PRE má taky podobné smlouvy, ale jen na rok. Mám u nich 8 smluv a zatím je všechno v pohodě.

Datum: 02.08.16 23:02
Přišlo mi vyúčtování, o něco nižší než minulý rok (jasný, elektřina zlevňovala) a s tím i nabídka fixace - jako vždy
Já mám právě dilema, protože se zdražuje - nevím proč. Viz http://www.energie123.cz/news…vyseni-cen-elektriny-i-plynu/ zatím se to nemá dotýkat zákazníků, ale jako kdy to promítnou do cen? Mám fixovat nebo nechat volně jako doteď? Co myslíte?

Datum: 03.08.16 01:23

Dobře činíte, že nedůvěřujete! Lháři, podvodní hráči - používejte vlastní rozum, vlastní výběr. Zde je poctivá kalkulačka dodavatelů energií http://zkraceno.cz/2wkib7 . Smlouvu jen na dobu neurčitou, ať můžete kdykoliv změnit dodavatele.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.08.16 20:33

Dnešní chat s ČEZ, ptal jem se na dlouhodobou výhodu tarifu "ČEZ ele s odměnou"

18:47:17

Bude následovat přímý výňatek:

18:48:30

§ Cena za silovou elektřinu bude o 20% levnější než produkt Comfort v roce 2016. § Výhodou produktu ČEZ ELE S ODMĚNOU je garance ceny, která zajistí, že produkt ČEZ ELE S ODMĚNOU bude vždy levnější nebo cenově srovnatelný jako produkt COMFORT. Pokud nastane po dobu trvání smlouvy u produktu COMFORT snížení ceny silové elektřiny pod cenu silové elektřiny ČEZ ELE S ODMĚNOU, sníží se cena silové elektřiny tohoto produktu na úroveň ceny silové elektřiny produktu COMFORT. § Zavedením produktu ČEZ ELE S ODMĚNOU se cena silové elektřiny nezmění 36 měsíců od sjednání (od změny produktu/od zahájení dodávky). § Při každém následném prodloužení platnosti smlouvy zákazníka, se pro nadcházející období 36 měsíců stanoví nová cena dodávky dle aktuálně platného ceníku ČEZ ELE S ODMĚNOU. § Ceník pro další období bude zveřejněn dle legislativního ustanovení minimálně měsíc před jeho účinností. § ČEZ ELE S ODMĚNOU bude disponovat samostatným ceníkem silové elektřiny. § Aktuálně platný ceník ČEZ ELE S ODMĚNOU bude k dispozici na webu www.cez.cz SMLOUVA § Smlouva na produkt ČEZ ELE S ODMĚNOU se sjednává na dobu určitou na 36 měsíců s automatickou prolongací o 36 měsíců, pokud kterýkoliv z Účastníků nesdělí druhému Účastníkovi nejméně 3 kalendářní měsíce před uplynutím doby jejího trvání, že na jejím prodloužení netrvá. Takové sdělení musí být písemné a prokazatelně doručené nejpozději poslední den oznamovací lhůty

18:50:51

Tzn. že cena je fixní na 36 měsíců a po uplynutí 3 let se nově stanovuje za aktuálně vyhlášené ceny. Kolik bude stát energie za 3 roky to Vám nikdo neřekne. Comfort může během 3 let max. dorovnávat ele s odměnou. Ele s odměnou zlevní pod stávající cenu jen tehdy, pokud by se stal Comfort levnějším.

Tolik chat..

Takže první tři roky garantovaná sleva, po třech letech, pokud nedáte včas výpověď, "nějaká" nová cena, ale jaká? Sice nižší než Comfort, ale i možná stejná jak Comfort...s tím, že smluvní pokuta, i pokud byste chtěl přejít na jiný produkt ČEZ je 4 000,-Kč...Takže, jak jsem to pochopil, první rok ušetřím, pak nikdo neví a jsem "uvázán" na tři roky...a cena vyjímečně třeba stejná, jak u Comfort-u...

Datum: 16.08.16 11:13

Nám to také přišlo. Jde o to, že kdysi VŠEM automaticky změnili stávající sazbu na Comfort. A zřejmě je napadla konkurence, jak jednají se zákazníky nefér, takže pokud o ně nechtějí přijít, napravují to zpětným přechodem na S odměnou. Jasně, že si vás tam zavážou na tři roky. Pokud tedy neodcházíte jinam a dál to neřešíte, tak poslat. Jestli někomu stojí za to řešit jiného dodavatele a ročně ušetřit 500 Kč, budiž pochválen.

Datum: 25.08.16 11:44
Centropol má úplně stejnou akci. Taky výměnou za tříletý úvazek. Na jednu stranu je člověk chápe, Nakupují komoditu s velkým předstihem,tak potřebují jistotu, že ji od nich někdo koupí. Na druhou stranu jsou tři roky zatraceně dlouhá doba a automatické prodloužení po třech letech je pěkný podraz. Člověk se může utěšovat jen tim, že v případě že by zdražili, je to jednoznačně jednostranná změna podmínek bez souhlasu druhé strany a to nám dává možnost smlouvu okamžitě vypovědět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.