Vyvlozkovani kominu

Od: Datum: 29.07.16 15:39 odpovědí: 3 změna: 31.07.16 10:17

musim mít vyvložkovaný komín,když měním koupelnovou karmu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.07.16 18:07
avatar

Dobrý den, ano - pro karmu musí být vyvložkovaný komín, resp. se stávajícím vyvložkováním nemusí být spokojen revizák (bude požadovat nerez). Někdy záleží na vztahu instalatér vs. revizák. Někteří se "umí domluvit" a potom stačí původní vyvložkování. Volte instalatéra, který má "svého" revizáka. Zdravím!


doplněno 31.07.16 09:42:

vanad1 - nemáte (tak docela) pravdu. Starší vložku chtějí revizáci nahradit nerezem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 31.07.16 09:39

Když jen měníte kus za kus se stejným druhem ohřevu, není důvod vložkovat. To se děje při změně způsobu ohřevu z pevných paliv na plyn nebo na kondenzační kotel.

Teď jsem měnil atmo. plynový kotel starého typu za nový atmosférický a revizák neřekl ani slovo. Jen při kondenzačním kotli by šla do komínu plastová trubka, protože je to jiné spalování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 31.07.16 10:17

Změna vložkování se děje na základě zjištění při revizi komínu. To zase nemáte pravdy vy. Pokud je původní vložka v dobrém stavu a je vydána souhlasná revizní zpráva, přání revizáka je nepodstatné. To by jste mohl měnit vložku komínu podle přání revizáka. A toto revizáci dobře vědí. To je jako by při STK vám pracovník řekl, že máte jen 2 airbagy a nová auta jich mají několik, takže vyměňte auto... To je nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.