Mapa kanalizace a vody

Od: Datum: 29.07.16 10:26 odpovědí: 5 změna: 29.07.16 13:24

Zdravím Vás,

chci si koupit pozemek, kde bych chtěl do budoucna postavit RD. Vzhledem k tomu, že IS nejsou přímo na pozemku, budu je muset k pozemku dovést. Existuje něco podobného jako je elektornická mapa katastru, kde bych mohl zjistit, kde se nachází kanalizace a voda? Abych věděl jak daleko se bubu muset napojovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 10:31
avatar

No samozřejmě že existuje..

V některých obcích (městech) v lepší podobě, někde v horší...a v extrémním případě to je něco ve smyslu "tudy nám to asi někudy...možná...přibližně vede".

kontaktujte správce kanalizace a vodovodu (zpravidla stejný, někde ale může vodovod spravovat jiná firma než kanalizaci). Občas je správce těchto sítí shodný s vlastníkem (obec, město).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 29.07.16 10:33

Takhle jsem pátala před 4 roky a nedopátrala jsem se ničeho. Kanalizace u nás není, tak to bylo jednoduché, ale na VaKu jsem pohořela. Vedou záznamy o hlavníím vodovodním řádu, ale přípojky (třeba až půl km) jsou majetkem majitelů domů a to prý je nezajímá.


doplněno 29.07.16 10:51:

Martine máte pravdu, ale nejedná se o nové přípojky. V roce 1989 jsem koupila dům na samotě, hl. vodovodní řad je půl km a dodnes nikdo neví kudy je přípojka do domu přivedena. V domě byl jen odebraný vodoměr. Při koupi jen osadili vodoměr a bylo. Přípojka musí být asi v polyšu neboť ani měřákem nezjistili trasu. Dnes dům již nemám, tak je mi to fuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 10:37
avatar

uska: Samozřejmě že správce kanalizace zajímá JEHO síť, respektive síť v jeho správě. Vy se jako investor nového domu musíte beztak napojit na veřejnou část sítí (tedy páteřní rozvody vody nebo kanalizace) a nikoliv na něčí vodovodní přípojku. 0,5km vodovodní přípojka rozhodně nebývá zrovna běžná...je to spíše naprostá vyjímka (i když technicky to možné je), přípojka v tomto případě je samozřejmě nějakého konkrétního vlastníka a buď je na ní zřízeno věcné břemeno v případě vedení po obecních pozemcích, nebo pozemcích soukromého majitele, nebo ji má vlastník na svých pozemcích.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalb
Datum: 29.07.16 13:20

Kde zjistím, zda na mnou vybraném pozemku budu moct zřídit studnu a čističku odpadních vod či jímku/septik?

Datum: 29.07.16 13:24
avatar

Na Referátu životního prostředí příslušného stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.