Koupelna zděný byt -rekonstrukce

Od: Datum: 28.07.16 11:18 odpovědí: 3 změna: 28.07.16 12:30

Dobrý den, jsem novým majitelem zděného bytu v os. vlastnictví v bytovém domě v Pardubicích. Chceme udělat rekonstrukci koupelny + wc - pouze obklady a výměna vany a posunutí trubek (ne bourání zdí). Odstranění starých obkladů si udělám sám. Můj dotaz je, jestli musím ohlašovat rekonstrukci na stavebním úřadu. Pokud ano, musím mít stavební dozor? A ještě kdo by udělal projekt nové koupelny, pokud stavební práce udělá zedník. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 11:41
avatar

Ne, stavební dozor mít nemusíte. Dokonce by se to dalo považovat za "opravu" spíše než rekonstrukci, ale to už je jedno.

Projekt nové koupelny Vám udělá projektant TZB (jaké překvapení že?), nebo slušné koupelnové studio (i když tam s nějakým omezením - tj. neudělají rozpočet a výkaz výměr, použijí pochopitelně svůj sortiment, nebudou řešit potrubí...adt).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.16 12:02
avatar
Já nic neohlašoval nebylo třeba jen sem po domě vyvěsil cedulky že probíha oprava bytu č... a omluvil se za dočasný zvýšený hluk v daném vchodě
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.16 12:30
avatar

nepotřebujete ani projekt, ani stavební dozor, ani ohlášku.

Je ale záhodno mít nějaký náčrtek, aby zedníci měli podle čeho dělat. Jinak se může stát, že vám postaví něco jiného a obklady přilepí jinak, než jste si představoval. Tenhle náčrtek si můžete namalovat sám.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.