Věcné břemno ČEZ

Od: Datum: 26.07.16 18:09 odpovědí: 2 změna: 08.08.16 12:29

Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme pozemek a už rok ve spolupráci s ČEZem řešíme přípojku elektřiny. V návrzích ČEZu jsme se chtěli připojit na stávající el.sloup, ale majitel pozemku na němž stojí sloup odmítá podepsat smlouvu o Věcném břemeni. Požadaduje úplatu v řádu stotisíc - vzhledem k tomu, že se nejedná ani o 1m vedení, příjde nám to naprosto nemorální.

ČEZ se snažil navrhnout řešení nadzemním vedením, ale to na stavebním úřadě smetli ze stolu z důvodu, že v zastavěném území se nesmí vést el.napětí nad zemí.

Na stavebním úřadě tvrdí, že situaci lze řešit vyvlastněním, ale to může trvat ažb 2 roky.. Děkuji za rady či zkušenosti. Petra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 09:26

Když se nesmí vést elektrika nad zemí, tak přeci v tom zastavěném území musí být někde v okolí elektrika v zemi. Jak daleko od pozemku jsou kabely v zemi?

Kdybyste od čezu zažila nemorální jednání na takové úrovni, jaké zažívá majitel pozemku se sloupem, tak byste se možná jeho obstrukcím nedivila. Kdyby přišel nějaký soused, že přes váš pozemek protáhne kabely, tak mu bez problémů zapíšete věcné břemeno a budete smířená s několikametrovým ochranným pásmem a právem vlastníka kabelu kdykoliv vjet na pozemek a zahájit výkopové práce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vyvlastnit
Datum: 08.08.16 12:29

Vyvlastnit lze jen ve veřejném zájmu. Když tam je sloup je snad nadzemní vedení. Co postavit další metr daleko a pak pokračovat v zemi.

Ovšem věčné břemeno lze taky zřídit soudně. Soud určí náhradu a ta rozhodně nebude statisícová. Nevím ale zda v prospěch ČEZu , nebo stavitele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.