Jaké topení do bytu

Od: Datum: 26.07.16 12:56 odpovědí: 6 změna: 27.07.16 17:24

Dobrý den,

mohl by mě někdo poradit jaké topení do bytu 1+1v cihlovém bytě byt se bude rekonstruktovat a je v přízemí.Co eletrika není moc drahá?Nebo jsou nějaké nové možnosti v tý eletrice co se týká topení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 13:36

Elektřina je drahá, prakticky nejdražší. Navíc musí být k topným tělesům popřípadě k elektrokotli dostatečně dimenzované vodiče (kabely). Levnější je plyn (zemní) a nejlevnější jsou tuhá paliva. Takže pokud máte v bytě dostatečný komín, tak doporučuji malý teplovodní kotlík na tuhá paliva.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 26.07.16 14:04

Dobrý den, musíte to spojit i s ohřevem teplé vody (pokud tam není přivedena dálkově, což asi ne, když tam není dálkové topení). Elektřinu maximálně použijte pro bojler a k topení plynové topidlo pod okno (možná dvě - podle velikosti bytu v m2). Pokud zvolíte plynové topení, t.j. kotel + radiatory, tak jsou kotle, které ohřívají zároveň i užitkovou vodu (bojler by nebyl potřeba). Ovšem, počítejte s tím, že musí být vyvložkovaný komín až nad střechu, což u bytu v přízemí může být "štreka" (a není to levné). Zdravím!

Od: janm
Datum: 26.07.16 15:58

Dobrý den

Jen poznámku k těm tuhým palivům, na 1+1 klidně i nezateplenou pokud nejde o "extrémně velkou 1+1" bohatě postačí jedna kamínka na TP a vytopí nadstandartně (pro ty co mají rádi vyšší teploty ) kotlík (teplovodní) na TP by musel mít nízký výkon na běžnou 1+1 by to bylo zřejmě "moc"..., ale to jen na okraj.

doplněno 26.07.16 16:05:

Pochopitelně i ty kamna potřebují samostatný komínový průduch což sice ve starých cihlácích problém není, jelikož dříve tam běžně kamna bývala čili průduchů tam bylo vícero,pak se třebas přešlo na plyn apod., čili "volný" neužívaný průduch je tam většinou možné nalézt ovšem dnes i když pro TP to být nemusí /je-li komín v dobrém stavu nepoškozený/ většina kominíků doporučí vložkování což se dělá nerezí a tedy bude to "pálka", čili z tohoto důvodu většina lidí od této alternativy upustí..., (u R domků není taková "metráž", nejsou vysoké jako cihlové bytové domy )

Datum: 26.07.16 19:07

Jestli je v domku plyn, pak bych zvolila plynovou karmu do koupelny, s vývodem teplé vody do kuchyně a plynové topidlo pod okno v pokoji. Možná, že by stálo za úvahu, ale až po zkušenostech přes zimu, že i do kuchyně. ;) V koupelně, kdyby nestačilo vytápění z bytu, pak malý přímotop, typu http://www.mall.cz/hledej?s=teplovzdu%C5%A1n%C3%BD%2Bventil%C3%A1tor

doplněno 27.07.16 16:15:

Přemýšlela jsem hodně a musím se opravit. Jestli v tom bytě chcete nějakou delší dobu zůstat, pak bych volila malý plynový kotlík + 3 radiátory- obývák, ložnice, koupelna, + teplá voda do kuchyně a koupelny. Asi by to chtělo seriozní finanční rozvahu.

doplněno 27.07.16 18:44:

Alcago, mám tutéž plochu ve starém cihlovém domě. Karma + 2x Wafky necelých 1.000kč za měsíc. Teplá podlaha, to je sen. Ale těch 1.000kč navíc, to bych nemohla. Ne že bych nechtěla, ale nemohla.

Datum: 26.07.16 19:17

Já bych izolovala podlahu a na to dala podlahové topení. Dostaneš na to levný proud.

Datum: 27.07.16 17:24

Mám byt 53 m2 ve starém kamenném domě v přízemí. Jsem spokojená s podlahovým topením, které jsem si nechala zavést při rekonstrukci. Vytápím plynem a s ohřevem vody mne to stojí 2 tis, měsíčně, Je příjemné,když je teplo od podlahy a nepřekážejí radiátory. Záludnost spočívá v tom, že se zvedně úroveň podlahy asi o 18 cm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.