Jak nejlépe zjistit hodnotu starožitnosti?

Od: Datum: 24.07.16 14:21 odpovědí: 7 změna: 25.07.16 12:14

Dobrý den,
prosím o radu, máte někdo zkušenost se zjišťováním hodnoty starožitností? Konkrétně starožitného nábytku?
Moji rodiče zdědili chatu se starým nábytkem. Jelikož by se nám teď peníze navíc velmi hodily, přemýšlíme o prodeji těchto skříní. Ovšem nevíme na koho se obrátit. Nemáme zrovna na rozhazování a nevíme, zda se vyplatí zaplatit si nějakého znalce, aby se na něj jel podívat a odhadl cenu.
Nábytek je souprava 2 velkých skříní na oblečení a 2 menších skříněk (na 1. fotce je jen jedna malá skříňka, ale máme ještě jednu). Staří nábytku je minimálně 80 let.
Dále je zde ještě jedna rohová skříň mimo soupravu (u té věk nevíme) a jeden obraz (také věk netušíme).
Troufáte si někdo odhadnout, za kolik by se to zhruba dalo prodat? Popřípadě kde to po zjištění hodnoty nejlépe nabídnout k prodeji? Aukro, bazoš,...?
Předem děkuji za jakékoliv rady.


doplněno 25.07.16 11:48:

Děkuji všem za rady :) Stránky sberatel.com a dorotheum.com vypadají dobře, na sběratele už jsem psala, ještě vyzkouším ten druhý server.
Pokud jste někdy sami starožitný nábytek prodávali, podělte se prosím o svou zkušenost. Jak jste odhadli cenu, kde jste nábytek nabídli k prodeji, za jak dlouho se prodal a zda prodejní cena splnila vaše očekávání. Děkuji :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 14:38

Dotaz bych určitě dala na Sběratel.com, budou tam odborníci, poradí i cenu. ;)

Já bych potom asi dala na Aukro, Bazoš je plný podvodníků, ale zeptejte se u sběratelů, poradí určitě nejlépe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.07.16 14:42
avatar

Obraz z nabídky vyřaďte. Je bezcenný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.07.16 14:42
avatar

Nejjednodušší je navštívit několik starožitností a porovnat cenové nabídky- Předmět, případně fotografii zobrazující věc ze všech stran nezapomeňte vzít s sebou do obchodu! Starožitník vám učiní nabídku spočívající buďto v odkoupení za hotové peníze, anebo v převzetí předmětu do "komisního prodeje".

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.07.16 21:05

Obraz asi ne, narozdíl od toho pěkně zachovalého nábytku, který tvoří cenný celek, na ten se téměř určitě někdo chytne. Poslal bych asi dotaz na u nás asi neznámější aukční síň Dorotheum.

https://www.dorotheum.com/cz/…dorotheum-on-line-odhady.html

K tomu obrazu:

Na dálku jen z fotky se dá težko určit nějaká hodnota. Obecně se obrazy prodávají velmi špatně. Ale můžete to zkusit, kdyby to byl nějaký slavného malíře. Podle fotky je to nejspíš olej na sololitu, který je lehce zkroucený. Z té fotky se toho moc určit nedá. Malířský rukopis takhle z fotky neurčíte a signaturu bohužel také nevidím. Určit se to prakticky nedá, takže tohle na první pohled nevypadá, že to má smysl nabídnout v aukci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.16 21:09

I na FB funguje hodně skupin, kde se nábytek prodává. Zkuste ho dát i tam s prosbou o ocenění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucie1990
Datum: 25.07.16 11:43

Děkuji Vám za radu, tyhle stránky jsem vůbec neznala, tak vyzkouším, kdyžtak i ten fb :)
Máma říkala, že si myslí, že ten obraz asi ani nemá smysl nabízet. Není si jistá od koho přesně je, ale myslí si, že asi nebude starožitný ani od nějakého slavného malíře.

Od: doktor
Datum: 25.07.16 12:14
Hlavne si nedelejte nadeji na prilis penez, starozitny nabytek je v dnesni dobe takrka bezcenny. To, co melo pred dvaceti lety velkou hodnotu, dnes ma cenu dvou tisic. Je to smutne, kdyz napriklad prekrasny starozitny stolek ma stejnou hodnotu jako drevotriskovy z Ikey... Ozdobnou vazu, ktera se v 90. Letech dala prodat za cenu kvalitniho ojeteho vozu, za tu mi nedavno bylo nabidnuto 10 tisic. A tak bych mohl pokracovat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.