Půdní vestavba - zateplení stěny

Od: Datum: 24.07.16 11:27 odpovědí: 3 změna: 24.07.16 14:13

Dobrý den, zajímá mne jak zateplit svislou půdní stěnu? viz foto. Stěnu tvoří pouze venkovní prkna. Moje vize je taková, že do jednotlivých ploch mezi trámy vložím kontaktní difůzní folii, první vrstvou izolace dorovnám na šíří trámů a pak to celé přejedu další vrstvou izolace, rošt,parozábrana a SDK. Je mi jasný, že to není ideální řešení, ale otrhání prken a položení difůzní folie vcelku pod prkna je nereálná.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jerry00
Datum: 24.07.16 13:13

Viděl bych to pouze na stříkanou expanzní pěnu.

PS: není ta fotka z Podlužan?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 13:40

z Podlužan to není. Chtěl bych to řešit klasickou izolací. Ještě je možnost natáhnout celistvou difůzku na trámy , takže by mezi folíí a prkny zůstala vzduchová mezera na šíři trámů, ale nevím jestli by to něčemu pomohlo.

Od: jerry00
Datum: 24.07.16 14:13

Podle fotky je to dost členité a na fólie musí ta mezara být odvětrávána dole a na hoře. Nevím zda je to k bydlení ale trám -+10-15cm, ikdyby tam byla vata 150,tak je to málo. Když se kouknete někde v OBI, tak tam mají u sádrokartonu sestavené takové malé konstrukční řezy obou verzí( odvětrané í neodvětrané) to vám dá jasný přehled jak to udělt ve vašem případě.

Ale ta stříkaná pěna je bez dalších úprav, tedy nepořítám li nastavení trámů prkny na nějakou rozumnou tlouštku izolace( na bydlení cca 250...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.