Oprava dviřek trouby

Od: Datum: 24.07.16 09:45 odpovědí: 8 změna: 27.07.16 10:47

Mam vestavenou troubu Fagor 2H-435 a dvirka jsou tak 1 cm odklopeny a chtel jsem se podívat kde je chyba...

Je to vestavena trouba... Troubu jsem povytahl ale nevim co dal mam rozdelavat a kde presne hledat chybu...

prikladam fotky jestli mi nekdo muze popsat kde co rozdelat a kde to hledat

Dekuji mockrat

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 12:36

Rozpojte dvierka na vnútornú a vonkajšiu časť,sú to 4 skrutky z vnútra dvierok po obvode.Ďalšie 4 skrutky u pántov držia tie pánty na dvierkách.Tam by mala pravdepodobne byť pružina,čo ich priviera.Možno je prasknutá a stačí spraviť nové očko,zahriatím nad plynom a stočením pomocou klieští,nalepšie kliešťami na očká.Na vybratie pántov z rúry zase odskrutkujete skrutky z rúry po obvode,počet presne nie je vidieť z foto.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.16 13:03

Ty dvířka by měli jít vyndat i s pantama. Když je otevřeš na pantu by mělo být vidět takové jako zaháknutí na protikusu pantu je takové očko to zahákneš za ten výstupek a pak dvířka trochu přivřeš a mělo by to jít vysunot celé s dvířkama a s pantama . Ale můžeto být třeba i jinak

Od: kony®
Datum: 24.07.16 13:36

tak jsem ty dvere rozdelal a co tedka s timto? kde co mam upravit?

Datum: 24.07.16 17:35

Potrebujete zistiť,kde sa to zadrháva,podľa fota som to nezistil.

Datum: 24.07.16 18:40
Njn, jenze jsem to zkoumal a nikde se to nezadrhava. Pera jsou v poradku... Cumel jsem na to cca 10 minut a porad oteviral a zaviral a vse vypadalo normalne... Zkousel jsem to pero a nejde ani zmacknout... Je hrozne silny. Jeste udelam pozdeji detailnejsi fotky a treba vcetne videa. Ale uz vazne nevim kde to hledat...
Datum: 26.07.16 02:52

Mrkněte na

toto video , snad Vám pomůže. Možná zde řeší stejný problém. Budete asi muset vyměnit pant . Cena je teda docela mastná.

Datum: 24.07.16 20:00

Nevím jestli je to stejný systém s mým. Nemám zrovna Fagor ale nějaký anglický noname. Rozebrat-odšroubovat zespodu ten přidržovací plech v tom co zůstalo v troubě, nikoliv ve dvířkách, a podložit ten plech(šroub na horní straně) podložkami nebo matkou a znovu utáhnout. Zůstane sice trochu odklopený, ale na nic lepšího jsem nepřišel. Tím se napruží znovu ta pružina, která drží dvířka zavřená. Tento týden to budu znovu rozebírat. Tohle moje řešení vydrželo asi rok, a jsou volná dvířka. Možná se něco jen povolilo. Kdyžtak pošlete podrobnější fotky nikoliv dvířek ale toho, co zůstalo v troubě. Uvidím, jestli je to stejné.

Datum: 27.07.16 10:47

Takze opraveno, vymenil jsem mezi sebou bocnice trouby. delal jsem to sam a cca 30 minut prace. jen pri rozdelavani nesmi mit clovek strach , protoze cela trouba se kompletne rozlozi...viz foto a video na vysledek

https://www.youtube.com/watch…=e-TdMtJ0qvc&feature=youtu.be

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.