Bez plavek u bazenu na zahrade

Od: Datum: 23.07.16 15:26 odpovědí: 17 změna: 19.08.16 10:02
Dobry den. Mame radi koupani a opalovani bez plavek. Na nasi zahradu je videt protoze rostliny nejsou jeste tak vzrostle a zahrada je v kopci.Kdyz bychom chodily v obyvacim pokoji nahy nikdo by nam to asi zakazat nemohl a ani pokutovat. Jak je to ale na zahrade? A co myslite ze si reknou sosusedi pokud nas uvidi? Kere(tuje) maji 2m ale uplne nepruhledne to jeste neni. Diky za vase nazory a odpovedi.
doplněno 26.07.16 22:01:

Děkuji všem za odpovědi! Náš věk je 34let. Kolem sebe máme hodně mladých sousedů a už jsem viděla že jedna sousedka se také odvážila a sundala plavky. Manžela uctivě zdraví Snad tu nerozpoutáme fkk satelit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 15:29
avatar

No já vaše sousedy nemám, vás neznám, tak ani nevím, jestli bych byl rád vašim sousedem. Rozumíte. V čem chodíte po vlastní zahradě může být všem jedno, takže jediný problém může být, že sousedi se na vás rádi budou dívat, nebo naopak vás za to kritizovat. Ale neřešil bych to, protože není nic lepšího než se opalovat a plavat bez plavek. Ta volnost je k nezaplacení a ne každý si ji může dovolit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maky®
Datum: 23.07.16 15:37
avatar

ahojky, že by na to existoval nejaký zákon, o tom nevím, můžete si to na svém pozemku dovolit, jestli by si někdo stěžoval kvůli pohoršení, nevím jak a kde. Jedině nějaký zuřivý žárlivec /že by mel pocit, aby vás žena nešmírovala/ tak ten by vám dělal asi psí kusy, třeba nekde stěžoval a s vámi byl na kordy, ale spíš by to byl problém sousedů ne váš,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 16:18
avatar

Jeden soused se už asi 20 let opaluje na své zahradě nahatý. Je na něj vidět ze tří domů. Zpočátku to bylo trochu překvapivé. Hlavně moje děti měly oči navrch hlavy. Ale jinak se s ním samozřejmě všichni normálně baví, je to jeho věc. Je trochu exhibicionista, zakládá si na mladistvém vzhledu, ale jinak nic moc. V pornofilmech by se neuchytil, takže nějaký zvlášť zkoumavý pohled mu nehrozí. Na tomto názoru jsem se shodla i s dalšími sousedkami, které na něj občas chtěně či nechtěně kouknou.


doplněno 23.07.16 18:23:

Vanad - beru vaši připomínku s velkým úsměvem. Když se vám nahatý chlap rozloží téměř přímo pod okny, protože zadní zahrada je malá, tak ho prostě vidíte pokaždé, když voláte domů psa, když na vás z jiné zahrady někdo volá atd. A že s ostatními sousedkami pohovoříme o všem zajímavém? Vždyť o tom je příjemný sousedský život. A že jsme v životě viděly jiné proporce? Prostě viděly. Doma. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.07.16 18:03

Asi je vašemu sousedovi naprosto jedno, jestli ho kritizují sousedky, které také nejsou modelky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adam20
Datum: 23.07.16 17:42

Tak asi záleší na vašem "vztahu" se sousedy a jestli mají děti, které by vás mohli vidět. Jestli s nima normálně vycházíte a hlavně jestli vám nevadí, že vás nejspíš uvidí nahaté, popřípadně že vás možná nahraje nějakej ten dron, tak bych to vůbec neřešil. Nevím jak to je v zákonu, ale myslím, že nahota je zakázaná hlavně na veřejnosti. Co si řeknou když vás udiví? Jestli to jsou normální lidi, tak budou dělat, že nic neviděli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 18:12
avatar
"Veřejné pohoršení" ve smyslu § 47 odst. 1 písm. c) zákona o přestupcích nastává v případě současného naplnění tří znaků: musí být spácháno veřejně, jednání musí subjektivně pohoršovat zpravidla více než dvě osoby, které budou tomuto jednání obvykle přítomny současně, a musí být v rozporu s tím obsahem mravnosti, na němž se společnost shoduje. Správní orgán neporovnává toto jednání s mravností stanovenou podle vlastních kritérií, nýbrž je poměřuje s obecnou společenskou shodou o obsahu mravnosti.“
.
Takže 1. není to na veřejnosti, a 2.pokud někdo soustavně, účelně a kolektivně čumí do Vaší zahrady, narušuje Vaše soukromí, a 3. pouhá nahota v soukromí bez známek exhibice, nebo znaků sexuální aktivity by neměla být přestupek proti zaběhnuté praxi v chápání morálky.
.
Soused může být pohoršen, sousedce se to může líbit, nebo také opačně. Ovšem submisivní partner navenek dává za pravdu svému partnerovi, aby měl doma pokoj. A aby náhodou představení nezrušili...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.16 20:58
avatar

Pro mně by to byla vítaná atrakce! Už teď se bavím, když obézní sousedka, důchodkyně, venčí psa po vesnici v minisuýkynce, sotva pod zadek. Svět je hned veselejší!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.16 22:41

Ahoj Blesíku.

Tohle, co tu popisuješ bych zakázal. Tohle by nemělo normálně chodit po ulici. Bohatě stačily staré německé stařeny na nudaplážích. Někdy jsou ale i vyjímky. Jako jedna sousedka. Z venčí k nim vidět není, ale když jdu k jejím příbuzným vedle tak je k bazénu vidět z jejich zahrady. Tuhle lezla do jejich bazénu a neobtěžovala se lízt do plavek. Na tu chvíli. Tak jsem ji pokáral, že by si měla to své zrcátko trochu opálit, protože pak hází prasátka a jeden by oslepl. Co na to řekla? Nos zrcadlovky a neřeš zrcátko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 23:05
avatar

bohuzel je ke mne taky videt, ale nekdy to taky neresim, v mem veku jeste neni potreba pro nahodne kolemdouci si zakryvat oci, ale vetsinou spis ve smyslu pro neco zajit nez se uplne opalovat, jinak mam rakos na plote...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.16 13:47
avatar

Taky se v bazénu nebo okolo něj pohybujeme nahatý. Na nahotě snad není nic nenormálního nebo nemravného. Sousedi na to mají názor: je lepší mít za sousedy nudisty, než ty co u domu pálí různý odpad a zamořují tak okolí škodlivinami, nebo takové co i o nedělním odpoledni řežou dřevo na cirkule, nebo pořádají zahraní párty a řvou hluboko přes půlnoc. A ještě poznámku na závěr k vlivu na děti. Co je škodlivější pro děcko? pohled na nahou ženu nebo muže, a nebo čuchání karcigenního smradu od nezodpovědného souseda pálícího homovní odpad včetně plastů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.07.16 15:29

Myslím si, že když vás uvidí sousedé, jak se nazí promenádujete po zahradě a zavolají na vás policii, tak ta vás zcela jistě může pokutovat za veřejné pohoršení. I na vlastní zahradě si nemůžete dělat co si zamanete. Raději to neriskujte a zajděte si na nudapláž a nic neriskujete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 07:22
avatar
To je sporné!
Platí Občanský zákoník
§ 86
Nikdo nesmí zasáhnout do soukromí jiného, nemá-li k tomu zákonný důvod. Zejména nelze bez svolení člověka narušit JEHO SOUKROMÉ PROSTORY , SLEDOVAT JEHO SOUKROMÝ ŽIVOT nebo pořizovat o tom zvukový nebo obrazový záznam, využívat takové či jiné záznamy pořízené o soukromém životě člověka třetí osobou, nebo takové záznamy o jeho soukromém životě šířit. Ve stejném rozsahu jsou chráněny i soukromé písemnosti osobní povahy.
Sledovat jeho soukromý život!
.
§ 81
(1) Chráněna je osobnost člověka včetně všech jeho přirozených práv. Každý je POVINEN ctít svobodné rozhodnutí člověka žít podle svého.
(2) Ochrany požívají zejména život a důstojnost člověka, jeho zdraví a právo žít v příznivém životním prostředí, jeho vážnost, čest, SOUKROMÍ a jeho PROJEVY OSOBNÍ POVAHY .
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.16 22:06

Uvádíte mylné paragrafy. Nesouvisí s tím na co se ptá tazatelka.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: petr®
Datum: 30.07.16 23:16
avatar

No, můj názor je, že je to mírně řečeno nevhodné a zavání mi to exhibicionismem. Ano, zahrada je to sice moje, ale na druhou stranu, nebydlím na samotě. Když to hodně přeženu, tak mohu na zahradě třeba souložit, je to přeci moje zahrada. Problém je, že zahrada je sice Vaše, ale je tam vidět z veřejných míst.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.08.16 20:24

Dobrý dotaz *smich*

Chlapům se to bude nejspíš líbit, jejich manželky nejspíš něco řeknou, ale doma *smich*

Osobně by mi vadilo, že by na mně bylo vidět. Nikdo by sice dlouho necivěl, leda někdo s velkýma dioptriema a s velkou fantazií:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 19.08.16 08:29
avatar

My máme na zahradě vířivku a nedovedu si představit, že bychom do ní chodili v plavkách, ale je pravda, že nás vidí pouze dva sousedi a jsou bez žen *smich* Z druhé strany, kde by už nás šlo vidět i z cesty, jsme koupili, alespoň částečně ratan, co se dává na ploty, nebo kdekoli na zahradu. A přece jen jste na svém pozemku. Na toto téma jsme se bavili i se známýma, kteří mají bazén a všichni se koupou nazí. Taky si záleží na toleranci sousedů, jestli nemáte nějakého velkého prudiče, kterému by vadilo, že i pes štěká. Každopádně přeji příjemné koupání

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 19.08.16 10:02
avatar

Není nic jednoduššího než se těch sousedů zeptat. *nevi*

Třeba vás překvapí tím že k vám budou chtít chodit. *smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.