Co se starým septikem?

Od: Datum: 23.07.16 14:31 odpovědí: 5 změna: 23.07.16 16:56

Dobrý den,

prosím poraďte. Potřebujeme zavést starý septik. Před 2 roky jsme ho nechali vyčerpat, jednu komoru zavezli, a až poté zjistili, že do třetí komyry vede trubka ze zahrady - prý zde kdysi děda zbudoval jakýsi trativod zpod okapu u domu. Nechali jsme tedy zbytek septiku prázdný. Horní betonová deska kryjící septik se ale začíná drolit, u kovových poklopů reznou rámečky a máme strach, že jednou někdo zahučí dovnitř. Do septiku se za dva roky stáhla nějaká voda. Myslím si, že kdyby to byla ta ze zahrady, muselo by jí být mnohonásobně víc. Spíš si myslím, že se tam stahuje podzemní voda. Co s tím. Já bych nejraději celý septik zavezla sutí a zeminou,desku rozbila, stejně tak odshora 20 cm stěn a plochu zatravnila. Bude to zlobit? Přece když nebude "díra", tak voda nebude mít tendenci se někam stahovat a zůstane v okolní zemi. Nebo se pletu a vznikne mi bažina? Poraďte. Díky Katka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 14:35

Určitě je možné septik zavést a zlobit to nijak nebude...

Nicméně nehodí se Vám spíš na jímání dešťové vody a tu následně používat na zalévání zahrady?

Výstavba jímky je celkem drahá sranda a je tedy škoda již existující likvidovat.

Oprava stávajícího by nebyla tak náročná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katolme
Datum: 23.07.16 16:30

Díky,ale máme dvě velmi hluboké studny a barely na dešťovku, takže septik fakt zlikvidovat. Navíc je na nevhodném místě. Jak byste to provedl? Vyčerpat vodu a hned zavést sutí a zeminou? Provrtat dno nebo nechat beton tak, jak je? Poraďte? Díky..

Datum: 23.07.16 16:56

Vodu vyčerpat (aby se tam dalo chodit), dno provrtat (třeba v rastru 0,5x0,5m aby případná voda mohla odtékat), rozbít strop, zasypat a po vrstvách hutnit. jinak si zavážka bude sedat třeba 5 let.

Nic složitého v tom nehledejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 14:43

Také doporučuji jej spíše opravit a použít například na shromažďování dešťové vody. Na zahradu na zalévání se vždycky hodí a i dnešní trendy jsou spíše zásobárny na vodu budovat, než likvidovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katolme
Datum: 23.07.16 16:32

Je mi to jasné, ale máme dvě velmi hluboké studny a na dešťovku barely. Septik fakt zlikvidovat, je na nevhodném místě. Jak byste to provedl?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.