Ceny prací v RTS Stavitel

Od: Datum: 23.07.16 10:40 odpovědí: 1 změna: 26.07.16 09:07

Dobrý den
Obdržel jsem cenovou kalkulaci na některé práce od stavební firmy. Jedná se o klasický položkový rozpočet, kde je uvedena operace, měrná jednotka množství a jednotková cena. Zkusil jsem to naházet do RTS stavitel a jsem mírně řečeno překvapen rozdílem mezi jednotkovými cenami těchto variant.
Lze brát přednastavené ceny RTS stavitel jako zdroj pro porovnání? Řekněme příklad, firma má jednotkovou cenu u položky "Sejmutí ornice s přemístěním na vzdálenost do 50 m" cenu 225,00 Kč/m3. RTS stavitel má přednastavenou hodnotu 47,30 Kč/m3.
Rozumím, že je firma výdělečný subjekt, který musí vydělávat, ale přednastavené ceny v RTS jsem pochopil jako ceny obvyklé a pochopil byl rozdíl v řádu procent, možná i desítek, ale 400% navíc mi připadá mnoho. Takto je to u každé položky, kterou jsem zatím porovnával, ale nevylučuji, že ceny špatně chápu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 09:07

RTS Stavitel neznám...pracuji v jiném SW pro rozpočtování.

Nicméně u běžných zakázek bývá jednotková cena (pro realizaci) zpravidla o 20% nižší než cena položky v RTS.

Je pravda, že si dokážu představit (zejména u zemních prací) i ceny daleko nižší (zemní práce bývají nadhodnoceny).

Dokážu si ve specifických případech představit i vyšší ceny..., ale to je nutné posuzovat v celém kontextu dané zakázky.

Vyšší cena by mohla být "způsobena" i nějakou chybějící položkou, kterou rozpočtář musel "sloučit" do té položky původní. Nicméně to bych čekal že Vás na to upozorní, nebo ji napíše "pod čarou".

Neuvádíte také, jak velká zakázka to je...U zakázek malého rozsahu teď stavební firmy nemají důvod ceny snižovat, spíše naopak...práce mají až nad hlavu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.