Jakou matraci vícezonová ano/ne?

Od: Datum: 21.07.16 23:23 odpovědí: 2 změna: 22.07.16 16:03

Má cenu řešit více zónové matrace? Jde mi o to, že nevím, jestli se v tomto ohledu vyplatí připlácet. Přeci jen člověk pokaždé leží trochu jinak a podle mě by ta matrace měly vykazovat podobné vlastnosti v celé své ploše.

Konkrétně řeším:

https://www.spime.cz/matrace-…etove-peny-visco-komfort-hard

vs

https://www.spime.cz/matrace-z-line-peny-visco-flex-hard

Budu to kupovat na dvojlůžko, takže te cena bude ve výsledku více jak dvojnásobná a teď řeším, jestli má cenu si cca 2,5tis připlácet za "lepší".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.16 07:50
avatar

Nemáte pravdu. Lidská páteř má přirozené zakřivení a to je třeba podepřít. Pokud se obrátíte, už je zase vše jinak a potřebujete, aby se tomu matrace přizpůsobila. Léta mně v noci bolela záda, a to tak, že mně to vždy probudilo a musela jsem se otočit. Za chvíli to bylo stejné, jako když mám v kříži zaseknutý tomahavk. Po zakoupení kvalitní, sedmizónové, zdrav. matace to do týdne zmizelo auž roky nevím, co je bolest. Výborný je i anatom. polštář (se zvýšenou vlnou v oblasti krku, z paměťové pěny). Nedumejte. Je to jasná volba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.16 16:03
avatar

Máme něco podobného, ale od slovenské firmy Dormeo (nyní typ z kovovými pružinami nemají v nabídce); důležitý je počet pružin na m2, čím více, tím lépe - máme kolem 500/m2 ; to můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti. Před nimi jsme měli taky pružinové, s malým počtem a to byly vyhozené peníze; vydrželi jme s nimi asi tři roky a šly pryč; urychlila to i operace kyčelního kloubu a bylo třeba kvalitní, vysoké matrace - ty nynější mají výšku 27cm...takže posledních sedm roků nevíme, co je to bolest zad ...vím, byli jsme pár dnů na dovolené...a tam ty matrace nebyly nejhorší, ale bolest byla...takže doporučuji vybírat kvalitní zdravotní matrace; ničit si páteř při spánku není zrovna ideální; pokud jste mladí, ani vám to tak nepřijde, ale stačí pár let...a ten anatomický polštář, jak radí přede mnou - výborná věc...stojí za to přidat i větší částku, nás stála jedna cca 10 000,- , ale ani jeden nelitujeme... a ještě odkaz http://www.dobresny.cz/produc…ort-multipocket-510-pruzin-m2 my ale máme záruku ještě necelých osm let, původně patnáct...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.