Položení lina,jak správně?

Od: Datum: 21.07.16 11:20 odpovědí: 5 změna: 22.07.16 08:04
avatar
Dobrý den, budeme pokládat lino, chtěla bych se zeptat,jak dlouho po položení, se může nastěhovat nábytek? Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faith
Datum: 21.07.16 12:13

Kytičko lino jsme pokládali před několika lety. Informovali jsme se, zda lepit nebo ne. Bylo nám řečeno, že teď už se nelepí, jen se zalištuje. To jsme taky udělali. Pokládali jsme večer a druhý den ráno jsme nábytek nastěhovali. Během pár týdnů se nadělaly řádné boule, takže jsme byli jako na rozbouřené hladině.

Na nábytek to tedy vliv nemělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 12:21
avatar

Před 14dny jsem pokládal nové lino(musí být kvalitní,ať se neukazují promáčkliny např.od židlí apod.) při rekonstrukci kuchyně na suchou,naprosto rovnou podlahu s OSB desek pevně přišroubovanou k původní podlaze.Nic jsem nelepil,oříznul lino u stěn,ihned se nastěhoval a vše je naprosto OK.Na co by se mělo čekat?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.16 16:55
avatar

Já jsem to měla nemlich to samé. Na nově položené a k podlaze přišroubované OSB desky, jsem položila lino, které jsem obstřihla podle koberce, který tam byl. Nelepila jsem. Po mnoha letech jsem koupila nové PVC. Přiměla jsem mužské, nové položit na trávník, na to položit staré a oříznout. Brblali, ale nedala jsem se. Šup, šup, krásně to lehlo a mohl se nastěhovat nábytek. To PVC je těžké, tak krásně lehlo. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 17:34
avatar

Kytičko.

Lino,koupené v prodejně je srolované,podléhá určité deformaci.Je nutné ho zhruba oříznout a položit na místo.Teprve druhý den se ořízne okolo stěn s mezerou 5 mm - 1 cm a může se zatížit.Olištuje se až nakonec.V každém případě by lišty měly být připevněny na stěny,aby lino mohlo dilatovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.07.16 08:04
avatar

Odborník nám pokládal lino, na naši žádost, ovnou na nevystěrkovaný beton, protože nám na linu příliš nezáleželo, plánovali jsme ho za pár let vyměnit za plovoučky. Dnes ho máme 10 let a když nám začal měnit 1. podlahu, divil se, jak je pěkné. Bylo to to nejlevnější, co se dá snad sehnat, ale je pravda, že jsem ho občas pastovala, aby bylo lesklé, velký lesk nemělo ani jako nové. Provedl pokládku a hned jsme dávali nábytek. Ale nevím, jestli místy lepil. Nechala jsem si lino vyvést asi 8 cm na zeď a hrany zakrýt 1cm krycími lištičkamí, žádné široké lišty a spokojenost. Ještě by pár let vydrželo, ale už začínáme s výměnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.