Zabránění výhledů na pozemek

Od: Datum: 21.07.16 08:30 odpovědí: 8 změna: 30.07.16 13:43

Dobrý den, máme nesnesitelné sousedy. Chtěli by jsme zabránit výhledu na náš pozemek. Je možné kousek od plotu, který jej jejich, umístit stínící tkaninu nebo nějaký "paravan" na popínavé květiny. Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.07.16 08:54
avatar

Dobrý den, když to bude na Vašem pozemku, tak umísťujte, ale větší efekt od toho nečekejte. I ta nejhustší tkanina je průhledná (nebo si soused ze své strany udělá "stupátko" a bude Vás sledovat přes plot ze své "rozhledny"). Zdravím!

P.S. Na popínavé rostliny pozor - mohou se časem popínat i po plotě, který není Váš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 17:07
avatar

Něco takového?:-D Dá se koupit, ikdyž to není nejlevnější. Rostliny? Živý plot? Tůje?


doplněno 21.07.16 18:46:

Pěkně tvarovaný keřík se také hodí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.16 18:02

Půl metru od sousedova plotu na vaší straně postavte konstrukci na popínavky. Než vyrostou, tak ze sousedovy strany na konstrukci připevněte maskáčovou sít (možno jí dát i dvojmo), síť se časem rozpadne, ale popínavky si jí přidrží. Půl metrovou uličkou od souseda budete kontrolovat růst popínavek, aby náhodou některá nešla na exkurzi k sousedovi.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.07.16 19:27
avatar

Radila bych také jako ,,uska,,. Pokud máte dost široký pozemek a nebude vadit , když uberete místo, tak proč ne. Jenom dobře poměřte, ať se tam vejdete se sekačkou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: winki
Datum: 21.07.16 19:33

Já jsem místo starého pletiva dal prkna natřená penetrací vysoké 2 metry s tím že prkna jsou z mé strany a mám klid.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bida®
Datum: 22.07.16 06:38

Všem moc děkuji za rady. Asi to vyhraje kontrukce na popínavky nebo latě s nějakou tkaninou

Tůje nelze, máme na kousku pozemku a sousedům vadí i když jsou cca 40 cm od plotu a a cca 1,50 vysoké. Jak sousedka napsala, tak jí ohrožují a stíní.

Datum: 30.07.16 13:00
avatar

Sadba stromků a keřů smí být vysazena nejméně 2m od hranice sousedova pozemku. Tak pozor na to :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 13:43
avatar
Občanský zákoník
Omezení vlastnického práva
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.
.
§ 1017
(1) Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků, a vysadil-li je nebo nechal-li je vzrůst, aby je odstranil. Nestanoví-li jiný právní předpis nebo neplyne-li z místních zvyklostí něco jiného, platí pro stromy dorůstající obvykle výšky přesahující 3 m jako přípustná vzdálenost od společné hranice pozemků 3 m a pro ostatní stromy 1,5 m.
.
Takže je potřeba posoudit, jakou měrou sousedce stíníte, zda od rána do večera, odstup keřů od okna sousedky a pod. Také záleží na situování podle světových stran, od severu slunce nesvítí, od východu jen ráno a pod.
.
Doplním a poopravím zajixx...
Ty vzdálenosti vzpomíná O. Z. pro stromy.
Je předpoklad, že tuje vzrostou výše jak 3 metry. Jsou teda tak či tak dost blízko plotu.
.
Nepíšete nic, zda opravdu tuje stíní, jak daleko je sousedův dům, jestli hned za plotem pěstuje třeba zeleninu a pod. Více informací, více rad ...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.