Jaké rozpouštědlo nevyžere gumu - plast?

Od: Datum: 20.07.16 22:42 odpovědí: 7 změna: 21.07.16 21:30

Dobrý den,

rozebírám si ložiska na inline bruslích. Chci si je propláchnout nějakým rozpouštědlem - ředidlo, tech benzín apod.

Jelikož je v ložsikách plastové uložení kuliček, mám starch že mi to vyžere či naleptá to čistidlo.

Neporadil by mi někdo čím ložiska propláchnout aniž by mi to naleptalo ty plastové držáčky kuliček?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 22:44

Dobrý den, lihem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.07.16 07:27

Netuší co to máš za ložiska, ale jsem si jistý, že to co vidíš není plast.

Možná je to keramický povlak.

Pokud by tam byl plast, tak nevydrží ani pár metrů, kuličky ten plast vymačkají a pak přestane ložisko fungovat.

Já používám ja odmašťovač a čistič na ložiska technický benzín.

Pokud máš kompresor a ložisko několikrát vymácháš v technickým benzínu a profoukneš vzduchem, tak je vyčistíš.

Pokud je ten plast mezi vnitřním a vnějším kroužkem ložiska, tak to le plastová klec, která drží kuličky ve správném rozestupu. Tuto klec určitě technickým benzínem nenaleptáš.

A ložiska po vymytí dobře namaž kvalitním mazivem.

Ohodnoceno: 2x

Od: delkon
Datum: 21.07.16 20:27

Dobrý den,

ještě přikládám nějaké fotky. Zdá se že je tam vevniř mezi kuličky plast, však dám na vás a budu věřit že ne.

Po vymytí ložisek v technickém benzíně, mohu nastříkat třeba nějakým tímto mazivem ve spreji nebo může být obyčejné WD? http://www.barvy-eshop.eu/pro…a-s-teflonem-400ml-sprej/4037

Děkuji

Datum: 21.07.16 20:37

WD-čkčm? co tě k tomu kroku vede?To je primárně určeno na jiné mazání.Hezky to namaž tukem na ložiska.Osobně jsem dlouhá leta používal na ložiska "nějakou vazelínu" (sv.hnědá) na rotory vrtulníků ale do kul.ložisek byciklu super ale asi stejně by postačila obyčejná červená "vazelína".

WD je nejlepší na rozhýbání zarezlých spojů atd ale na jako preventivní mazání!To už bych raději stříkl silikonovým nebo lépe konkorem.

Od: delkon
Datum: 21.07.16 21:12

Díky, a kde se dá koupit takový tuk na ložsika? Je to v nějakém kelímku nebo ve spreji?

Datum: 21.07.16 21:16

Tu bílou vazelínu ve spreji tam může nastříkat. Pamatuj na to, že musíš "ložisko vazelínou naplnit".

Takže je polož na plocho a mírným stiskem vršku spreje nech vazelínu pomalu stříkat ze spreje do vnitřního prostoru ložiska.

Pokud ta vazelína nebude fungovat tak jak sis představoval, tak to zase vypereš v technickém benzínu a použiješ nějakou vazelínu, která je vodě odolná. Třeba nějakou v tubě a nebo v plastové krabičce.

Pokud máš k dispozici injekční stříkačku, tak je pohodlnější vazelínu nacpat do injekční stříkačky a potom tím úzkým otvorem vytlačovat vazelínu přímo do prostoru kuliček. Pokud nemáš, tak tam vazelínu napatleš a potom klepáním ložiskem o tvrdou podložku vazelínu srazíš. Pak při otáčení se stejně roznese všude.

Datum: 21.07.16 21:30

technickej benzín je v pohodě,nebo čistič brzd ve spreji taky nou problém

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.