Proč stavět komín?

Od: Datum: 20.07.16 18:13 odpovědí: 4 změna: 20.07.16 21:09

Zdravím. Asi takhle. Máme na chalupě po dědovi klasický komín. Protože to nestačilo, v druhém koutu kuchyně se vyrobil, řeknu, "odtah spalin" pro piliňáky. To jest, že se vysekala zeď nahoře, kousek prostupu půdou a nad střechu se vyzdil a zbytek se doplnil azbestovou trubkou. Mnoho let to fungovalo, nikdy jsem nevybíral popel dole, protože žádné dole nebylo, všechno vylítalo komínem. Takže jsem na vážkách, mám li stavět opravdový komín pro nová krbová kamna na dřevo.

Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 20.07.16 19:10

Piliňáky mají jné spalování než krbovky. U krbovek je nutné nejen mít komín, ale i vyvložkovaný. Pokud si nechcete nikdy pozvat kominíka (praděpodobně u vás nikdy nebyl) a nebojíte se vyhoření, tak si provizorku nechte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.16 20:06

Ahoj.

Usko neblbni mu hlavu! Do teď si koledoval o požár a jestli má chutě něco stavět, ať do toho jde. Proč si koledovat dál o problém se zahořením?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 20:16
avatar

Pro mrbobvky je třeba komím odpovídajícího průřezu a výšky dle doporučení výrobce, tohle nejen, že by netáhlo, ale je i krajně nebezpečné, zahoření, zpětný tah...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 21:09

Ježíš, a to tam teď mám provizorně (4 roky) na zimu doma dělaná železná kamna na dřevo od jednoho kutila. No moc to netáhne, to je fakt, musí se těm kamnům vyhovět a pak je žáru až až. Tak jo, postavím komín.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.