Napojení parozábrany na nerez komín

Od: Datum: 20.07.16 12:12 odpovědí: 2 změna: 27.07.16 13:23

Dobrý den, hledal jsem na internetu problematiku napojení spalitelné parozábrany na "horký" nerez komín. Našel jsem dvě základní řešení:

1) Od firmy Ciko - prstenec z pěnového skla a napojenou hliníkovou parozábranou.

2) Od firmy Schiedel - hliníkový plech složený ze dvou dílů. Parozábrana se napojí až v dostatečné vzdálenosti od komína.

Z finančních důvodů by se mi líbila možnost s hliníkovým plechem, protože bych si to mohl nechat vyrobit za pár korun u svého klempíře. Mám ale obavu z toho zda je toto řešení bezpečné. Hliník je přece výborný tepelný vodič. Je toto řešení z bezpečnostního hlediska funkční? Co je podle Vás lepší a proč?

Dále jsem se chtěl zeptat jestli styk komínu a hlin. plechu popř. pěnoskla utěsnit červeným tepelně odolným silikonem nebo kamnářským tmelem. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.16 13:06

A co obalit čedičovou vatou, zajistit kroužkem proti pohybu a na to se připojit s parozábranou. Já bych se tam s plechem netrápil.

Ohodnoceno: 0x

Od: soday
Datum: 27.07.16 13:23

Nevím co je myleno kroužkem proti pohybu. Něco jako kouřová růžice navlíknutá na komín? Čedičová vata (třída reakce na oheň A1) bude dotažena ke komínu určitě. Komín bude řešen jako svislý kouřovod - tj. předpokládám, že teplota komínu v místě prostupu střechou by mohla být vyšší než u klasického komína. Chtěl bych to udělat bezpečně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.