Propálená dírka v troubě

Od: Datum: 20.07.16 10:25 odpovědí: 2 změna: 20.07.16 12:38

Zjistila jsem, že na "dně" trouby je propálená dírka, cca 1 x 0,5 cm. Vadí to něčemu? Trouba jednu dobu dost vyhazovala pojistky, ted zase normálně funguje. Zajímalo by mě, jestli nějak vadí ta dírka v troubě - z hlediska bezpečnosti, elektrika atd.. Předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 12:02
avatar

Ta dírka na dně by snad až tak moc nevadila, ale pokusil bych se zjistit, proč se tam udělala (jen tak sama od sebe asi ne). Spíš, než dírka by mě znepokojovalo to vyhazování pojistek v minulosti. Není vyloučeno, že to souvisí. Například vadné topné těleso (poškozená vnitřní izolace) se mohlo v tom místě dotýkat dna trouby a v místě styku mohlo docházet k jiskření a postupnému propalování. Kontakt nebyl dokonalý, takže ke zkratu a tím vyhození pojistek tak docházelo jen občas. Tahle závada by mohla být z hlediska úrazu elektrickým proudem i velmi nebezpečná .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.16 12:38

Děkuji za odpověd

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.