Prohlídka komínů následná platba

Od: Datum: 19.07.16 22:31 odpovědí: 8 změna: 01.08.16 21:26

Dobrý den,

Jsem nový majitel bytu ve staré zástavbě. Do koupelny jsem si pořídil detektor oxidu uhelnatého (Detektor CO SFT-111-LCD). Který mi při sprchování naměřil hodnoty něco málo přes 600 pm. Kde by mohl být problém? Myslím si, že problém bude v ucpaném kouřovodu. A teď mám další otázku. Kdo hradí případnou revizi/čištění či prohlídku komínů. Máme společenství vlastníku, kde platíme společně do fondu oprav. Vím, že každý rok probíhají revize komínů, ale jsou až před topnou sezónou. Což logicky nemohu čekat. Bohužel, předseda družstva je na dovolené. Tak se ho nemohu zeptat osobně :( Máte nějaké zkušenosti či rady jak postupovat? Nebo popřípadě se připravit, že si tuto prohlídku/čištění budu hradit ze svého?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.16 23:18
avatar

Výbor není jenom předseda někdo další ho musí zastupovat, tedy se domluvte s ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 19.07.16 23:33

1. Pokud máte Společenství, tedy byty v osobním vlastnictví, pak ale nemáte předsedu družstva - to by ty byty byly družstevní.

2. Čištění komínů si stejně zaplatíte sám za předpokladu, že byty jsou v OV či družstevní. Cena za vymetení bude rozpočítána mezi všechny vlastníky mající komíny buďte ve vyúčtování služeb nebo v rámci fondu oprav.

3. Nezbude vám nic jiného (pokud chcete věc hned řešit) než si povat kominíka. O tom byste ale měl předem informovat písemně výbor (ať už společenství, či družstvo). Být na místě výboru, nepovolím vám to a objednám kominíka, co ten dům dělá. Může dojít k poškození střešní krytiny při čištění, pádu čehokoliv (i kominíka) a to se pak nedoplatíte, pokud si to budete zajišťovat vlastními silami.

4. Pokud máte byt v OV, pak si pečlivě přečtěte tzv. Prohlášení vlastníka (min. musí být založena v archívu na katastru). V prohlášení je totiž uvedeno, co skutečně je součástí bytu a co společných prostor. Dále doporučuji důkladně přešíst stanovy.

5. Samozřejmě ihned písemně spravte Společenství/Družstvo o vaše problému s kouřovou cestou, aby provedlo bezodkladnou opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 23:57

Máme společenství, budu si muset promluvit s někým kdo tu bydlí déle a zjistit jeho zástupce. A poradit se s ním. To by neměl být problém :)

Děkuji za rady

Od: hk
Datum: 20.07.16 00:09

Vždyť máte celý výbor na webu v ochodním rejstříku. Tak nechápu, co řešíte. Jaký zástupce? Vy se musíte obracet na Společenství dle obchodního rejstříku a je úplně jedno, kde vaší věc dostane k vyřízení, kdo přebírá poštu atd. To je věcí výboru, jak si rozdělili funkce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hk
Datum: 20.07.16 00:39

Samozřejmě to je lepší se domluvit, ale pak musíte vědět, že se nikdo neotráví, protože pak by musel být někdo viníkem a vy k tomu máte blízko, protože víte, že něco není v pořádku a máte jednat jako vlastník bytu. To jen takové malé připomenutí vašich povinností.

Tak hodně štěstí v novém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 20.07.16 06:31

Měl komín tah? Mají dveře do sprchy odvětrávací otvory? Při některých povětrnostních situacích mívá i čistý komín špatný tah.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.16 00:13

Ahoj.

Ervéčko tu napsal dost důležitou věc, ohledně přístupu vzduchu k hořáku. Nech pootevřené dveře a pozoruj nějaké změny. Jak to pobere čidlo. Ohlídej si i to počasí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 21:26

Tah by měl být OK. Zkoušeno i při otevřených dveřích. Pro jistotu jsem do dveří přidal větrací otvory. viz.foto.

Zajímavost co jsem vypozoroval je,že když se sprchuji či napouštím vanu, tak čidlo nic nezaznamená. Ale když pustím vodovodní baterii jen na oplach nadobí (tedy na krátkou chvilku) Tak zaznamená hodnoty.

Momentálně čidlo občas něco zaznamená jindy ne (asi vliv počasí a tlaku).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.