Jakou vodou ředitelnou barvu na zábradlí

Od: Datum: 19.07.16 12:12 odpovědí: 8 změna: 23.07.16 19:47

Zdravím!
Potřeboval bych přetřít venkoní kovové zábradlí vodou ředitelnou barvou. Neporadil by prosím někdo nějakou osvědčenou značku?
Zábradlí jsem, asi před 15 lety natřel syntetikou pouze základ a jako vrchní jsem použil právě vodou ředitelnou barvu a nátěr je, až na pár místeček, pěkný dodnes. Bohužel si nepamatuji značku té barvy. Vím akorát, že se jednalo o zahraniční výrobek.
Rady, jako že vrchní syntetika je lepší, nepotřebuji. Ta odporná práce s ní a dlouhé zasychání, mě za to rozhodně nestojí. Zvlášt při letošním nevyzpytatelném počasí.
Děkuji za případné tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 19.07.16 12:21

Jestli si dobře pamatuji, mně osobně se osvědčil eternal, vydržel mi déle než syntetika...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.16 16:21
avatar

A´t tak,či onak,vodou ředitelné barvy na kov už v samém počátku korodují povrch kovu.Než zaschnou.Proto je ideální a má to dlouhotrvající účinek,použít barvu olejovou nebo fermežovou.

Pokud trváš na vodou ředitelných nátěrech,tak je tu akrylátová disperze základní antikorozní eternal.ta se nanáší ve slabé vrstvičce.Na ni se aplikuje disperze email vrchní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.07.16 18:34

Už samotný název " olejová nebo fermežová " odporuje základní otázce k použití vodou ředitelné barvy. Mastnota vodu odpuzuje, tedy na naší planetě. Jako základ pro vodou ř. barvu je to to nejhorší, co si lze vymyslet.

V práci používáme vodou ředitelnou barvu na transformátory. Zkusil jsem jen tak bez ničeho natřít zábradlí u schodů venku před halou a barva drží naprosto neskutečně. bez základu !

Tvrdím, že když současné zábradlí osmirkujete, odmastíte C6000 na natřete vodou ředitelnou barvou na střechu, poze ji časem odřete rukama, jinak nic nepopraská. Podstata je v tom, že syntetika časem ztvrdne a popraská vlivem slunce a zimy. To vodou ředitelná barva je pružná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 19:01

Vodou ředitelná barva není vodovka. Je to syntetika nebo jiná barva s klasickým smradlavým ředidlem namíchaná na husto a rozmixovaná ve vodě. To, jestli po zaschnutí ředidla bude nebo nebude křehká, nesouvisí s vodouředitelností při natírání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.07.16 19:11

Ale jděte. Není to syntetika. Zkuste do synetiky přidat vodu. On už název " Vodou ředitelná barva" vylučuje ředění ředidlem pro syntetiku. C6000 ještě zvládne. Barva nepáchne, po zaschnutí má podobu zaschlé gumy. A jelikož jsem jí ve vysokotlakém režimu nanášel na nádrže transformátorů Siemens, tak si troufám tvrdit, že vůbec netušíte, o čem se vede diskuze.

http://www.balakryl.cz/104-proc_vodou_reditelne_a_ne_synteticke%3F

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 19:23

Obávám se, že o barvách netušíte zhola nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 23.07.16 19:28

Máte pravdum nemá se odporovat. Tak jo. Není to vodou ředitelná barva, je to syntetika. Na nálepkách je lež a výrobci zešíleli. Výborně. Jen tak dál.

Vrátím se v čase o budu si myslet, že to "smrdělo".

To je síla. Rozmixovat syntetiku ve vodě. Tak jsem se dlouho nezasmál. Bohužel to myslíte vážně a tak se mějte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 23.07.16 19:47

Vodouředitelné barvy jsou čistá chemie. Jsou to akrylátové disperzní barvy. Je to něco podobného jako plast . Akorát že se vytvrdí na vzduchu . Pokud znáte lepidlo na papír barbus tak to je základ . Podobné koupíte i stavební lepidlo co se prodává ve stavebninách v kýblech a přidává se třeba do omítek když nahazujete stropy (aby vám to nepadalo na hlavu) . Z akrylátu se vyrábějí omítky na polystyrén , akrylátové vany , ruzné plastové předměty , palubky , ploty atd. Jak jsem psal je to chemie a v případě barev vytvrdnou na vzduchu , slunci atd.

Ještě dodám že tyto barvy mě tedy taky smrdí . Je to jiiný smrad než u olejových anebo syntetiky .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.