Akumulační nádrže, spálíme víc nebo míň?

Od: Datum: 17.07.16 09:17 odpovědí: 2 změna: 17.07.16 10:19
Dobrý den,
v rámci celorepublikové kampaně "kotlíkové dotace" jsme dostali nový kotel na dřevo a 2 akumulační nádrže. Spálíme více nebo méně dřeva?
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 17.07.16 10:15

Energie zůstává zachována, pouze počáteční vložení energie bude větší o množství v nádržích. Déle se nahřívají, déle zůstávají nahřáté za podmínky dobré tepelné izolace. Větší setrvačnost udržuje tepelnou pohodu ve větší rovnováze. Důvod akumulačních nádrží ale je ten, že máte ze dřeva více přebytečného tepla, které se takto více zužitkuje. Pro plynový kotel by to vhodné nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 10:19
avatar

Dům má ztráty. Teda musíte mu dodat určité množství tepla, aby se v něm dalo žít.

Ztráty domu zůstanou, i když budou aku nádrže. Část tepla, kterou kotel vyprodukuje navíc, nevypustíte do vzduchu při větrání oknem, protože bude v domě horko, ale zachytíte do aku nádrží. Samozřejmě s dobrými regulačními prvky zabudovanými do soustavy. A později opět zachycené ušetřené teplo z nádrží do soustavy vypustíte...

Takže až se naučíte regulovat množství paliva a spalování v kotli a bude dobře fungovat distribuce tepla do systému, určitě ušetříte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.