Jak nejlepe přetřít okenní křídla

Od: Datum: 13.07.16 21:56 odpovědí: 6 změna: 15.07.16 09:16

dobrý den, poradite mi prosím jak nejlepe a nejlechčeji natřít okenní zasklený křídla?

Křídla budou na kozičkách...budou se nejprve přebrušovat..a také ještě nevíme zdali pouzijeme lazuru nebo email..

budou jich větší množství...tak správná technika bude velká uspora času.

Moc děkuji za radu. P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.16 10:55
avatar
Natřít křídlo není až takový problém. I přebroušení po prvním nátěru není nic hrozného, ale sundat starou barvu, to je šílená práce.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mil®
Datum: 14.07.16 11:11
avatar

Kdysi jsem všechna okna na baráku od emailu sundal barvožroutem, oškrábal a pak obrousil. Šílená práce. Pak jsem to natíral luxolem, co dva roky. Bylo to dobrý. Teď máme plastový.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek545
Datum: 14.07.16 11:45
nevim co je na sundání starého nátěrů za šílenou prací.vezmu letlampu špachtli a jde to samo dole.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 20:33
avatar

Kolik jsi těch oken takhle opálil?

Plochy ještě jakž takž jdou, ale jakmile se dostaneš na profil, rychlost opalování prudce klesá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek545
Datum: 15.07.16 09:16
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.07.16 21:09

Bývá dobré při přebrušování nepoškrábat sklo, ale to je věc citu a přesné ruky. Samozřejmě opravit odloupnutý sklenářský kyt, je zbytečné dloubat ten, který drží. Pokud barva drží, stačí povrch přebrousit, očistit, omést a otřít a pak natřít.

Na ochranu před přetažením barvy na sklo bývá dobré si sklo polepit papírovou lepicí krycí páskou, kterou ale jde sundat (!). Je dobré si ji předem vyzkoušet a také se podívat na pásku, jestli tam nemá napsané do jaké doby se musí sundat, protože pak se přilepí na furt a jde těžko odlepit.

Ne příliš těsně k okraji kytu, ale nechat mezi okrajem skla a natíraným dřevem milimetřík nebo méně mezírku, aby do ní mohla barva zatéci, aby barva překryla spoj mezi sklenářským kytem a sklem a spoj nezůstal nekrytý barvou, protože by pak do spoje mohla zatékat sražená vlhkost. Kdyby byla páska těsně, barva by to nepřekryla, zůstala by na krycí pásce.

Je dobré počítat s tím, že se okna také asi po zaschnutí z koziček někam budou přenášet a na něco pokládat. Lakýrníci používají hranolky (laťky) na které se okna položí a pokud se jich dává víc za sebou, tak se mezi ně dá vložit kousek přeloženého hrubého šmirglu, aby se k sobě okna nepřilepila, ale opřou se jen v pár bodech o kamínky na papíru.

Pokud někdo chce okna opálit a nechrání sklo kusem plechu, tak mu může sklo od plamenu letlampy prasknout a je o práci víc. Chce to vyzkoušet si opalování někde na dřevu dál od skla, získat cit a pak teprve opatrně zkusit opalovat blíž ke sklu, na které se položí kus plechu nebo se dřív používal kus azbestu, což bylo lepší, protože plech se také rychle zahřeje.

Také je dobré mít okna nějak označená. Staří lakýrníci si je už v minulém století označovali značkami římskými číslicemi vyťuknutými do dřeva na nenápadném místě širším šroubovákem jen tak hluboko, aby to bylo vidět i po natření barvou. Samozřejmě je možné použít i jiné metody, třeba okna docela prostě popsat lihovou fixou rovnou na sklo a po natření popis smýt lihem. Ale zase to chce vyzkoušet na nenápadním místě.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.