Penetrace nových omítek před malováním

Od: Datum: 13.07.16 13:06 odpovědí: 9 změna: 14.07.16 07:09

Poraďte, prosím,

rekonstruovala jsem domek, každé patro mi dělali štukové omítky jiní zedníci. Teď potřebuji vymalovat a jedni tvrdí, že je třeba na stěny nanést před malováním hloubkovou penetraci, ti druzí, že je to zbytečné. Jaké máte zkušenosti Vy? poraďte, prosím. Zdeňka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 13.07.16 13:09

Penetrovat.

Pocitejte s tim, ze stuk stejne nekde casem popraska.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.07.16 13:39

Jsou dva tábory, jedni říkají raději napenetrovat a přikládají svoje hypotézy proč to dělat. Druhý tábor penetrování považuje za zbytečné.

Já nepenetruji a nemám žádné problémy, že by malba cokoliv dělala.

Vy si zdůvodněte proč (ne)penetrovat)

Ohodnoceno: 2x

Od: rora®
Datum: 13.07.16 14:27

My dáváme penetraci pod omítku - děláme zatíranou. Koupili jsme starý dům, na zdech byla stoletá malba, ještě taková ta olejová, omyvatelná, vzorovaná - co bývá v panelácích a ve školách.

Datum: 13.07.16 15:36

Rora co je to zatíraná omítka? ani v učení ani v praxi jsem se s takovým názven nesetkal,jen tady!

PS tuhle jeden tvrdil že dělal dokonce mlaskanou ,ale žel nedokážu popsat slovy co to je za omítku!

Datum: 14.07.16 06:51

Rora, tu starou malbu jste přeci odstranili, nebo ne?

Datum: 13.07.16 15:31

Dobře provedený štuk není potřeba penetrovat.Pokud je štuk vyzrálý,pak malování kvalitní interierovou barvou zpevní povrch tak,aby se netrhal a nepraskal.Není dobré ihned na čerstvou omítku nanášet barvu,Vápenný štuk potřebuje ztvrdnout reakcí vápna a CO2ze vzduchu.Dokonce staré techniky doporučují provést nejprve nátěr hašeným vápnem(Čerťák),aby povrch tak zv. zkameněl.Taková stěna pak nikdy nepraská.Dnes se předvádějí zedníci s radami o penetracích,aby zakryli nedostatky ve své práci,ale hlavně ...Spěcháme,spěcháme.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.16 16:44
Penetrace je zcela zbytečná. Proč by se měla dávat? Čemu pomůže?
Prostě to jsou vyhozený peníze.
Ale je to v současnosti moderní. Ostatně jako fůra jiných věcí. Kromě penetrace všude možně, frčí perlinka, obkopání baráku ruku v ruce s nopovkou, stavební pouzdra a ostatní jsem radši zapomněl.

Datum: 14.07.16 06:54

jenyk, naprosto souhlasím, s jedním kolegou jsme občas navrhovali, že se perlinka měla dávat i do betonových základů, na zpevnění poslední vrstvy. Pak také do řádku cihel, pokud se zdí na maltu.

proč bych nepomohl firmě Vertex Litomyšl.

Od: misoskamisoska
Datum: 14.07.16 07:09

Děkuji všem za odpovědi, jak píše Jabraka, vzpomněla jsem si, že když jsme před 25 lety dostavěli zmiňovaný domek, tak jsme také poprvé malovali vápnem. Bez nějaké penetrace...ale léta běží, věci se mění a člověk nemá ten přehled v nových materiálech a technologiích. Proto tady ten dotaz. Pro Milana-cukráře, ano, perlinku jsme také teď použili, bylo to pro mne novum. Takže teď, po přečtení Vašich odpovědí, zůstává konečnné rozhodnutí na mně*nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.