Zúžení vjezdu ke garáži stavební firmou

Od: Datum: 12.07.16 19:00 odpovědí: 8 změna: 14.07.16 06:03

V současné době nám stavební firma v obci dělá chodníky. Vše vypadalo dobře až do doby, než začali instalovat ke kraji chodníku kovové sloupky. Jelikož mám vjezd ke garáži a musím na něj najíždět na silnici I.třídy, přijde mi kvůli sloupkům v bezprostřední blízkosti nájezdu nebezpečné, když kvůli sloupkům mi bude déle trvat než zacouvám. Navíc na vjezdu mám tkzv rozhledové trojúhleníky (viz foto v příloze) a jeden sloupek je přímo na proti konci tohoto trojúhelníku a druhý mi zasahuje o cca 20centimetrů do mého nájezdu. Je to stavebně v pořádku nebo není. Bohužel kvůli těmto sloupkům hrozí riziko že si při výjezdu ťuknu do toho sloupku. Je vše viz foto v pořádku nebo mám šanci podat stížnost. Nelíbí se mi ty sloupky ani na úrovni vjezdu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 12.07.16 19:29

Tož budete muset více trénovat to "couvání".

Jinak stavební úpravy bylo určitě možné dohledat předem na Obecním úřadě,případně chodit na zastupitelstvo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 20:43
avatar

Už bude pozně na změny projektu. Já nevidím problém s couváním.


doplněno 14.07.16 06:33:

Kdo to ví, proč to tam projektant namaloval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 14.07.16 06:03

1. musíš zajíždět rovně = najíždíš přes oba pruhy silnice = výrazně to zvyšuje riziko nehody (v provozu tam budeš stát jak trubka a čekat až nic nepojede, ostatní tě budou muset objíždět)

2. ty sloupky jsou blbě vidět, v noci to v zrcátku prakticky neuvidíš

Tou tyčkou bych hnal projektanta i toho co to schválil někam hodně daleko... Vadí to hodně - všude kde to maj jsou ty sloupky brzy zohýbané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 21:46
avatar
No oficialní cestou už to nepujde...
Když se ztratí hned tak je nahradí brzo.
Počej rok a zahoď je do nejbližší škarpy. U nás dali taky takové sloupky ke každé cestě u silnice. Za 3 roky nezbyl ani jeden a nikdy tam už nebudou. ( přejeté , zničené)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.16 21:42
avatar

Jak koukám tak místa je mezi sloupky dost, pravda před autem vpravo je sloupek, ale to je jedno protože vozidlo parkuje na trávníku a tedy neoprávněně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 23:32
avatar

Tak nějak nechápu smysl těch sloupků... ten vlevo (dolní fotka) podle mně ztěžuje bezpečný vjezd a výjezd z garáže vzhledem k provozu na silnici. Ozvěte se hned, vyjmutí (přemístění) toho sloupku nemůže být stavební problém, je to vidět, že tam stojí špatně, vzhledem k vydlážděnému vjezdu. Obraťe se ihned na firmu i na úřad, než dojde na stížnost, tak to zabetonujou...


doplněno 13.07.16 23:37:

A ve skutečnosti by tam ty sloupky po stranách vašeho výjezdu neměly být vůbec, nemůžete vyjet až do protějšího pruhu, ale do toho přilehlého a na to ten prostor potřebujete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.16 00:35

Ahoj.

Vadí ti to? Tak to vyviklej a zahoď. Já bych to tak udělal. A nedej na názory zdejších couvacích specialistů. Kdyby to měli doma taky a párkrát do toho drcli tak to budou řešit podobně. Mě to příjde jako nějaký projektantský rozmar.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 14.07.16 05:54

Projektant se vožral a dostal nápad zapíchat tam tyčky aby se nemohlo najet na chodník... Legálně jedině okamžitě prudit že tyčky brání bezpečnému vjezdu/ výjezdu = stavební úřad, firma, obec, dopravní policie, petice, zveřejnění v médiích.

Nejjednodušší je počkat až to zkolaudujou a pak tyčky zmizet. Beztak to je obtížný nesmysl - vjetí auta na chodník to nezabrání a je to dobré leda na rozbití huby/ odření auta. Snadno se přehlídnou a jsou dost tvrdé na to aby se o ně někdo zranil chodec/ cyklista atd.

Rád bych viděl ty exoty co podobné věci vymýšlení... Stejně tak předpisy pro parkoviště - všude samé ostrůvky, složité zajíždění atd. Všechny rekonstrukce v okolí znamenaly že parkoviště zabírá víc místa, vejde se na něj míň aut, složitě se parkuje a v zimě je za trest uklízet sníh. Posadil bych projektanta do traktoru ať si to zkusí s pluhem mezi těma obrubníkama...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.