Čím natřít zeď jako izolace proti vlhkosti?

Od: Datum: 12.07.16 18:54 odpovědí: 2 změna: 12.07.16 20:51

Dobrý večer,

Budu dělat novou koupelnu včetně komplet nové podlahy (podkladní beton, izolace, horní beton, dlažba). Pod koupelnou už je hlína. Koupelna sousedí se schodištěm dolu do sklepa, Spodní část této zdi je vlhká. Rád bych ji proto podříznul (nebo spíš chemicky injektoval) a stěnu ve směru od koupelny opatřil nějakým nátěrem proti vlhkosti odspodu - viz nákres, výška nátěru cca -1m pod úroveň podlahy. Čím to mám natřít? Zeď jsou bílé cihly, nejspíš s různě křivýma spárama. Tekutá lepenka mi přijde moc řídká na nerovnou zeď, bude lepší nějaký gumoasfalt nebo něco jiného? Vydrží to tam?

Díky za radySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 20:45
avatar

Izolace se nanatírá proti zemní vlhkosti. jak máte správně namalováno, je třeba podřezat.


doplněno 12.07.16 20:53:

Neznám podrobnosti o Vaší stavbě, ale vím, že injektáž není moc učinná dlouhodobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: web
Datum: 12.07.16 20:51

Ano, počítám s chemickou injektáží zespodu. Anebo podříznutím? - Přístup ke zdi bude pouze od sklepa, z druhé strany bych musel kopat hluboko a široko a při podřezávání se prý musí klínovat z obou stran? Takže proto volím chemickou injektáž, i když podříznutí je prý lepší.

Raději bych to ještě natřel aby ta vlhkost co bude v zemi pod koupelnou nechtěla přez zeď prostoupit do sklepa. Nebo to je zbytečné?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.