Vafky kolečko

Od: Datum: 10.07.16 14:59 odpovědí: 3 změna: 10.07.16 16:55
Zdravím, prosím vás o radu. Na léto jsem vafky vypnula, dvířka byla zavřená a teď jsem si všimla, že jsou pootevřená a jako by z nich trosku koukalo to kolečko. Zavřela jsem je a zdá se to být v pořádku, myslíte, že se nemám čeho bát? Je možné, že jsem do nich třeba nevědomky bouchla a to kolečko otevřelo dvířka? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Přikládám foto, jak to vypadá teď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 15:52

Pokud jste uzavřela i uzávěr plynu před kamny WAW ( obvykle kulový kohout), tak se nemáte čeho bát.Růžice regulátoru nemůže sama od sebe vyrazit dvířka *jasne*

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 10.07.16 16:48

Dobrý den, není tam žádný tlak (plynu) či síla, která by dvířka otevřela - patrně jste vrazila do oplechování kamen a tento pohyb či náraz přirazil dvířka na knoflík a ten je vyrazil. Mohlo se to stát při vyklánění z okna nebo při úklidu - zkuste srovnat to oplechování (bude asi křivé nebo je volnější a pohybuje se). Obávat se není čeho. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.16 16:55

Úplně správně byste měla zavřít ventil, který je před kamny, na plynové trubce. Někde je vrtulka, někde je klíč, někde takový jako motýtek. Tím musíte zavřít přívod plynu a až na podzim budete chtít kamna nastartovat, nesmíte na něho zapomenout a plyn pustit.*hej*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.