Vymezení sifonu do stran

Od: Datum: 10.07.16 11:17 odpovědí: 11 změna: 10.07.16 22:06

Řeším ted takovy orisek. Pripevnil jsem desku s vyrezem pro umyvadlo presne uprostred. Jenze instalateri, kdyz v danym prostoru delali odpad presne uprostred, tak nalevo nebyla jeste sachtova pricka, takze je odpad mimo osu. Jak namontovat sifon, když nemam odpad primo pod umyvadlem, ale cca 5cm vedle (na obrazku stred oznacuje sroub uchytky desky)? Sifon mam http://www.alcaplast.cz/vyrob…y/kovovy-program/a401-detail.

Zajímalo by mě zda to jde rozumně řešit nebo jak by jste to za daných podmínek řešili vy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 12:10

To je blbý ... použít flexi hadici nebo upravit to vyosení převařením nerezové trubky. Pokud to nebude vidět (např. schováno ve skříňce) tak v pohodě tu hadici, jestli to má zůstat pohledově čisté tak 5 cm vyrovná "S" fitinka průměru 5cm. Blbý je právě to, že jak tam přibyte šroubení a jakékoliv spojovací prvky, bude to monstrum jako ďas. Já bych ten nerez, za nějakou tu stovku, nechal navařit.

doplněno 10.07.16 12:13:

Možná by vyšlo ten meandr udělat na ohýbačce trubek. Zeptat se topenářů, jak moc pěkný ohyb dokáží a na jaký poloměr, aby se to nebortilo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.16 12:19

Tak snad s tímto nebo podobným uhnete kam potřebujete .

http://www.alcaplast.cz/vyrob…my/kovovy-program/a432-detail

Od: tomasr
Datum: 10.07.16 13:19

Jenže já mám jiný sifon koupený:(

Datum: 10.07.16 13:23

Tak to je nanic, neznám nikoho toho remesla a když si pozvu topenáře nebo svářeče, tak me sifon vyjde na jednou tolik. Pochybuju, že nekdo přijede a udělá to za stovku. Jen pro pořádek, co je to ta "s" fitinka? Flexi hadici nechci, to by vypadalo ještě hur na tomhle sifonu si myslím.

Datum: 10.07.16 13:28

Dvě kolínka svařené k sobě do tvasu "S" Při průměru odpadové roury 50 mm by to udělalo těch 5 cm co potřebujete.Neklesejte na mysli, v každém městě (i vesnici) má někdo TIG na sváření nerezu, není to zase taková rarita jak se zdá. O ohýbačce na trubky nemluvě ...

Datum: 10.07.16 13:35

Ahoj.

Nó hochu, co radit? Když to nechceš nějak bastlit venku, možná by šlo to dohnat, řešit v tý zdi. Udělat to doladění vstupu do odpadu na míru ve zdi. Je to srozumitelné?

Datum: 10.07.16 13:46

No to je dost nepříjemné. Jsou dva způsoby jak to řešit.

1) Upravit rozvody - pokud máte k dispozici ten modrý obklad. Ačkoliv to vypadá pracně, je to nejčistší řešení. Mělo by stačit vydělat 1-2 modrých obkladů. Instalatér Vám to následně přesune na správné místo a pak opět zalepit. Práce je to tak na cca 2-3 hodinky. Osobně bych šel touto cestou, přece jenom je to téměř na furt.

2) Vykašlat se na kovový sifon a použít běžný plastový (nemyslím flexi!). Na ty se již dělají různé kolínka atd. a lze to celkem dobře napojovat a upravovat.

Datum: 10.07.16 14:21

1) No když jsem vyřezával otvory do toho obkladu, tak mi praskly 3 obklady, tak nevim.

2) A co s tím kovovým:) ... ne to určitě ne, umělohmotný nechci.

3) To už mi přijde přijatelnější posunout umyvadlo, nebude sice v ose obkladu a tedy i zrcadla, ale mozna to nebude vypadat az tak zle...

Datum: 10.07.16 14:54

Co tak s umyvadlem posunout i to zrcadlo? A je to v cajku :-D Jinak zrcadlo mimo osu o 5 cm asi nikovo nerozhodí a nerezový sifon bude dělat radost tak měsíc, pak si nikdo nevšimne.

Datum: 10.07.16 18:49

No uhnout zrcadlo by znamenalo ho nemit uprostred te ozdobne obkladacky. Obklad je siroky 60cm, zrcadlo bude 50, takze z kazde strany 5cm. Vyosene by bylo zleva naspare, zprava 10cm.

Jeste me napadla jedna vec. Budem mit na zachode umyvatko, tak dat tenhle sifon tam a do koupelny dat to co tu kdosi navrhoval ( http://www.alcaplast.cz/vyrobky/programy/kovovy-program/a432-detail), to by melo jit vybocit, ne?

Takze posledni dotaz zni, je mozne tento hranaty sifon dat na tohle umyvatko https://www.ravak.cz/cz/umyvatko-chrome-400?

doplněno 10.07.16 22:25:

No jde o to, že je to umývátko a dost malé, tak jestli ten sifon nemá nějaký limity nebo nemaji umývátka menší. Třeba baterka menší je.

Datum: 10.07.16 22:06

Neměl by to být problém, sifon je sifon a umyvadla mají taky normalizovaný průmět výpusti. Pokud to teda není vyloženě specialitka, ale Ravak by měl být OK.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.