Stavba štípaných tvárnic

Od: Datum: 09.07.16 15:23 odpovědí: 3 změna: 10.07.16 12:59

Dobrý den,

může mi prosím někdo poradit, jak se postupuje při stavbě štípaných tvárnic - resp. zděného plotu z nich.

Jak je to se spárami? Vodorovné spáry jsou pravděpodobně vyplněny cementovou maltou - přesněji se zdá štípaná tvarovka, na ni centimetr malty a na maltu další štípaná tvarovka - říkám to správně, že?

Ale jak je to se svislými spárami? Nechávají se duté (tak jak je na fotkách) a schovají se za spárovací hmotu a bude tam dutina, nebo když se zdí, je třeba na tvarovku udělat z boku maltovou buchtu a připlácnout je k sobě?

Je to na fotkách správně, nebo je třeba dodatečně vyplnit prostor mezi tvarovkami? Díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.16 16:37
avatar

Mno záleží na vás-pokud chcete spáry je dobré maltovat (spíše na cementovou maltu-beton-než na vápennocementovou) do sáněk nebo dva cca metrové pruty (hlazenka je lepší )asi 12mm průměr a do nich maltovat pro stejnou spáru,nebo na lepidlo-bezespárové zdivo.-to ale záleží na vás!Zdí se to pak stejně jako dole pod tím ztracené bednění -na převazbu,dutiny se vylévají betonem!Vodorovně pro zpevnění se dává dle tl zdiva jeden či dva pruty,které se mohou vyvázat drátem s vertikálními pruty,které by měli být na celou výšku ,ale nemuseli by být v každé dutině! Pokud bezespárově pak se styčná plocha nemaltuje-i když bylo by lepší pomazem lepidla.,pokud spáry ,pak styčné vyspárovat při zdění!a začistit spáry hned při zdění!


doplněno 09.07.16 18:03:

Ano,teda vzhledem k tomu že ty spáry tam jsou!Ale pokud by byly větší cca5-20cm -pak ne ale zase by bylo skrze onu zídku vidět!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danielek
Datum: 09.07.16 16:40

Děkuji za odpověď. Chápu tedy dobře, že mezi těmi dvěma tvarovkami, kde je teď vzduch, má být prostě malta? :D

Datum: 10.07.16 12:59

Ahoj.

Věc se dá udělat dvěmi způsoby. Se spárami a bez nich. Jak je ctěná libost. Bez nich si to většinou dělá někdo, komu se to snad líbí, nechce se babrat s měřením a následně se spárováním. Potvrdit spáry se hodí určitě tam, kde je větší délka nějaké ty podezdívky. Pomocí nich se dá dohonit nějaká ta rozhozená rovinnost pokládky blocků. U provedení na sraz se to může rozjíždět už třeba na 3 metrech a nebo od třetí vrstvy a pak to nevypadá dobře. A hlavně se na to musíš potom stále dívat ty a všichni co jdou okolo. A kdo si toho všimne, ten to dílko pomluví. Tak, za mě spárovat a dokonale rovnat všemi směry. Vlastně, co ti brání se porozhlédnout kolem sebe, jak se to povedlo jiným a jaké si zvolili provedení. Asi i na netu. Např. KB Block a další. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.