Silikonování rohů

Od: Datum: 07.07.16 18:25 odpovědí: 6 změna: 08.07.16 10:49

Chystám se silikonovat rohy koupelny a kolem rohové lišty a vany. Nejsou mi jasné ty rohy. Silikon by měl ulpívat na glazuře (na vnitřku obkladačky údajně nedrží), jak toho docílit? V rohu se přece nedělá trojůhelník jako třeba u vany, ne? Jak široká spára by tam měla být, aby to drželo? Bohužel tam nemám mezeru stejně velkou a tak budu muset dělat celkem velkou ... je nutné dávat těsnící provazec do větších spár, případně čím se dá nahradit, když ho nemohu sehnat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.16 19:10
avatar

Spárování na stěnách se dělá normální spárovací hmotou.Silikonem spárujeme především kouty u podlahy.Zabrání se prosakování vlhkosti do podlahy.Pokud se týče mezery mezi stěnou a vanou,správná konstrukce by měla vycházet z usazené vany,pevně zakotvené u stěny,a pak teprve obkládáme stěnu.Kachlíky se přiřezávají k vaně,zbyde úzká spára,kterou utěsníme silikonem.Pak vlastně není třeba těsnit samotnou vanu ke zdi.Pro parádu můžeme zakončit mezeru vhodnou kovovou lištou,kterou vlepíme silikonem kolem vany.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 08.07.16 08:44

Tak silikonují se snad i rohy na stenach, ne? Kazdej obkladac Ti rekne, ze sparovacka v rohu popraska a na ty rohy jsem se presne ptal, vanu mam davno usazenou a oblozenou, zajima me jen silikonovani.

Datum: 08.07.16 06:05
avatar
Mezi vanu a zeď dej určitě lištu. Ušetříš si opakované silikonování...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 08.07.16 08:46

Neznam listu, ktera by nevypadala nevzhledne a zaroven se neodlepovala, mas nejaky tip? Kdyz se pouzije kvalitni silikon (pokud mozno neutralni) a dobře se to odmastí, tak to musí 10 let vydržet, ne?

Datum: 08.07.16 10:30
avatar

6ádný silikon v koupelně nevydrží 5 let.Pak zešedne a napadne ho plíseň.Neznám důvod,kterým by se měla koupelnová spárovačka drolit v koutech,když se nedrolí mezi obklady.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 08.07.16 10:49

Kout je přece dilatační spára, kde dochází ke kolmému pnutí a proto tam spárovačka praská. Já zas neznám obkladače, který by spároval kouty.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.