Co to je za hmyz?

Od: Datum: 07.07.16 10:49 odpovědí: 16 změna: 16.07.16 13:25
dobrý den, prosím o pomoc. Všude v uloznem prostoru pod postelí mám nějaké malé černé smradlave broucky kteří po zmáčknutí krupaji a pouští jakési barvivo.. co to prosím je a jak na ně? předem moc dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.16 10:53

Že by štěnice?

doplněno 07.07.16 11:02:

Bez fotky těžko určit, ale černá úplně není, ale po rozmáznutí smrdí, pokud najdete černé tečky /výkaly/ a ty rozmáznete vlhkým ubrouskem a budou červené šmouhy, tak to je natrávená krev.

Ohodnoceno: 2x

Od: vlcice
Datum: 07.07.16 14:16

Štěnice určitě ne, ty bych nenazvala malými "broučky". Malé černé broučky bych tipla něco na způsob červotoče? http://www.skudci.com/files/cervotoc-spizni-3.jpg

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.16 14:24

Nesázejte na to, že laik nenazve štěnici broučkem. Štěnice samozřejmě brouk není, ale kdo hmyz nezná, klidně je tak nazve.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.07.16 09:00

Právě že jsem je viděla na vlastní oči (známý jednu chytil do sklenice a šel se zeptat odborníka*nevi*), http://www.sury.eu/wp-content…oads/2012/08/sury-stenice.jpg , mrchy, fujfujfuj.

Od: foo
Datum: 07.07.16 14:30
no asi spíš ta stenice, smrdí to dokonale.. oblečení už mám napytlovano a postele půjdou na skládku.. krásný to den vážně.. ale děkuji za odpovědi
Datum: 07.07.16 16:30

Jestli to jsou štěnice, tak ty sám nezvládnete. Navíc, rozlezou se po celém baráku strupačkami a návštěvy si je klidně odnesou v oblečení. *cert* Musíte zavolat odbornou, deratizační firmu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.16 17:14

Místo skládky bych volil spalovnu.

Datum: 07.07.16 19:23
došli nervy a deratizace musí přijet tak jako tak.. děkuji za identifikaci nemile návštěvy
Datum: 07.07.16 19:51

A nahlásit majiteli, nebo družstvu. Bylo to tento týden v televizi. Štěnice se rozlezou i do ostatních bytů. Co mě velmi zaujalo, že pracovník firmy sice stříkal přípravkem na hubení hmyzu, ale sám nebyl vůbec chráněn. Tedy neměl ochranný oblek, brýle, náustek. Dnes jsou již zřejmě vyrobené takové hubící látky, že jsou pro člověka neškodné?

Datum: 07.07.16 20:23
v hysterii jsem oběhl celý barák.. ví to i barák naproti.. prý je přípravek neškodný a mohu být u samotného dění.. taky mi preliznou psa a mě taky pro sychr.. je mi z těch potvor úplně soufl
Datum: 08.07.16 08:53

Takže fakt štěnice?*nevi*Známí si ty hajzly přivezli z dovolené*blee*, po pár dnech začali mít poštípané nohy, tak zavolali deratizéra. Přestříkal i skříně, všechno, ale známí museli na jeden den pryč z bytu, aby to nedýchali. A naštěstí se jich zbavili za jeden zásah, postele naštěstí vyhazovat nemuseli. Je to cca 3 roky, a vám řekli, že můžete v bytě normálně být?*sok*

Datum: 08.07.16 11:14
jasně po hodině sem sel spat.. jenom teda jako nevím.. postele vyhodim, oblečení už skoro žádné nemám, povlečení peřiny a polštáře taky ne.. ale furt ty mrchy lezou.. to nechcipnou? za ty prachy bych čekal okamžitý výsledek bez ztrát

Datum: 08.07.16 11:27

To je právě to, že jsou skoro nezničitelné. Dokonce jsem někde četla, že bez potravy vyschnou a přežijí 7 let. Jsou, mrchy, placaté a zalezou do skulinek a přežijí. Slšela jsem, že někomu přežívaly ve zvonku. Jsou to mrchy! *ee* Vydržte!

Datum: 08.07.16 12:35
no už skoro nic nemám.. jen psa a pár věcí :(
Datum: 08.07.16 13:16

7 let ne, nejvýš rok o hladu. Zalezou do každé skulinky, od puklin ve zdi, přes konstrukci postele až po garnýže na záclony.

Datum: 16.07.16 13:25
Jen doplním že stenic se lze zbavit svépomocí. Deratizator semnou lidove řečeno vyjebal a místo několika postřiku tu byl pouze jednou a to bylo k ničemu. Stačí vám k vyhubebi pračka a rychlovarná konvice, resp. žehlička. Pokud najdete hnízdo tak ho prostě zlejte konví :) vše okamžitě zanikne a ložní prádlo si vyperte pro sychr 2x na 60°. Co nejde na 60 tak na 40 a vyzehlit. Dal jsem zbytečně 5 litrů prizivnicke hyene co se napasla na cizí škodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.