Umístění antény

Od: Datum: 07.07.16 09:37 odpovědí: 5 změna: 07.07.16 16:08

Dobrý den, U dvoupatrového rodinného domu bych potřebovat na tyč na střeše umístit anténu. Dům má i malé střešní okénko, kterým by asi šlo na střechu vlézt. Okénko je blízko hrany střechy a moc se mi tam nechce prolézat. Prosím, máte s umístěním na střechu někdo zkušenosti? Používá se k tomu to střešní okénko nebo "obvykle" se nahuru leze po žebříku. Tak dlouhý žebřík nemám. Lze popř. dlouhý žebřík někde zapůjčit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.07.16 09:43
avatar

Dobrý den, pokud bych si měl vybrat mezi přístupem na střechu přes okénko nebo po žebříku, tak bych volil to okénko. Ovšem, pokud bych měl důvod k obavám tam vylézt, tak bych anténu umístil na půdě domu - nemá na ni vliv počasí (a ptáci) a nemusíte řešit ukotvení tyče do střechy. Na příjem signálu to nemusí mít ani větší vliv (také mám antény na půdě a signál je dobrý, resp. stejný, jako když byly antény na střeše).

Zdravím!


doplněno 07.07.16 12:32:

Tazatel neuvádí, jakou má krytinu na střeše a jak bude řešit případné utržení svodu od antény větrem nebo poruchu zesilovače v anténě (pokud tam bude). Píše o tyči na střeše - buď ji tam bude teprve montovat nebo ji tam má již nyní. A pokud je onou tyčí hromosvod, tak to bude "veselé".

Ovšem, bouřka může poškodit přístroje v bytě i bez zásahu do antény.


doplněno 07.07.16 19:00:

vopatik - když dům nemá půdu, tak je střecha zřejmě rovná nebo jen s mírným sklonem. Na takové střeše se lze pohybovat vcelku dobře, ale montovat tam anténu z dílů už je horší. Je lepší si anténu (pokud je zakoupená nová) sestavit na pevné zemi a potom ji na střechu dostat již sestavenou. Okénkem to asi nepůjde, tak budete potřebovat cizí pomoc a provaz, na kterém anténu vytáhnete venkem. Pokud ta druhá osoba na střechu vyleze (a Vy dole přivážete anténu), tak potom můžete z okénka montáž dirigovat a podávat nářadí. Jinak, anténa může být na střeše, na půdě, na balkoně či na okně. Také nemusí být na domě vůbec a může být třeba na tyči vedle domu. Ovšem, o druhu antény a její velikosti nic neuvádíte (a ani o síle signálu), tak to už je na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 10:52

Jaký přístup na střechu zvolíš, je pouze na tobě.

Pokud tam polezeš okénkem a nebo pokud polezeš po žebříku, vždycky je lepší si na střeše minimálně posunout nekolik křidlic. Tím si najdeš místo pro stání na střešní lati na trámu.

Anténu musíš dát na střechu na nějakou konzolu a ta konzola musí být pořádně ukotvená na konstrukci střechy. O uzemnění ani nemluvím!

Existuje i možnost mít antény pod střechou. To ale hodně záleží na tom, jaký máš v místě příjmu signál.

Pokud budeš chytat signál pod střechou přes svislou zeď, tak by to nemusel být problém (při dost silném signálu pod střechou). Pokud ale budeš chytat signál přes křidlice a v zimně na křidlice napadne 20cm sněhu, tak se příjem signálu pod střechou hodně zhorší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 12:23
avatar

můžete si půjčit i teleskopický žebřík nebo plošinu. Zde není problém. Podobných odkazů mě vyběhlo snad 100.

http://www.pmj-servis.cz/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=5299159945_VS_Plo%c5%a1iny&utm_content=Zap%c5%afj%c4%8den%c3%ad+plo%c5%a1iny

Problém je ochrana před bleskem. Pozor ať nemáte z vaší antény hromosvod. Jsou i takové blesky, které nejsou vidět. Náboj může být příliš malý na to, aby se kanál blesku rozsvítil, ale přesto je vždycky dostatečně velký, abyste měli po televizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 15:25
avatar

Rozhodně bych doporučil příjem pouze z půdy.S anténou je nutné pochodit půdu a najít nejsilnější signál.Nikde není totiž řečeno,že na stabilním místě na střeše bude optimální signál.Někdy dokonce bude nejlepší signál na kus drátu přímo u televizoru.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 16:08

Děkuji za odpovědi. Zapomněl jsem napsat, dům nemá půdu, tyčna střeše na uchycení antény už na domě je.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.