Ako na parozábranu?

Od: Datum: 06.07.16 10:37 odpovědí: 13 změna: 08.07.16 08:23

Chcem sa spýtať na či sa nedá urobiť parozábrana zo strany interiéru - z teplej strany nejakým jednoduchším spôsobom ako montážou SDK?. Nechcem znižovať svetlosť miestností, odhliadnuc od množstva práce a nákladov... . Dala by sa fólia nejako nalepiť na strop? Alebo iným spôsobom?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 06.07.16 11:07
A chcete na ni celý život koukat?
Jestli vám nebude vadit koukat na igelit, přichyťte ji klidně na strop.
Otázka taky je, jestli ji vůbec potřebujete.
Roštem se sádrošem nebo palubkama ubyde necelých 5 cm. Svépomocí je sádroš docela levný a rychlý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 12:04

Alebo iným spôsobom?

Potrebujem, pretože chcem dať zvrchu dreveného stropu, zo studenej strany minerálnu vlnu ako zateplenie

Od: paw®
Datum: 06.07.16 18:06
A je treba? Pokud je puda nepochozi a dobre vetrana, tak parozabrana neni treba. Jediny jeji duvod je, aby rocni bilance vodni pary byla zaporna (nebo kladna? Ted nevi.). Proste aby odparitelne mnozstvi zkondenzovane pary ve vate bylo vyssi nez mnozstvi kondenzatu. Toho se da docilit bud dobre vetranou pudou nebo parozabranou. Ale jde klidne i polozit na stavajici strop primo pod vatu. Nebo dat misto vaty EPS a nemusite ani folii.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: maky®
Datum: 06.07.16 13:39
avatar

odkud se vlastně ta pára u vás bere? jestli je to během vaření, tak to vyřeší digestoř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 14:01
avatar

ufff. pokud nevím(a vlastně ani netuším na co se taztel ptá), bylo by dobré neodpovídat. pak byste tazateli také mohl doporučit nedýchat a nepotit se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 16:39

Kto vie čo je to parozábrana v v súvislosti so zateplením netreba obšírne vysvetľovať pojmy a súvislosti. Kto nevie - samozrejme lepšie keď neradí.

Iba pre tých čo sú úplne mimo:

parozábrana nemá nič spoločné s prílišným dýchaním alebo parou z varenia. Parozábrana sa dáva v normálnych bytových podmienkach proti kondenzácii normálnej vzdušnej vlhkosti vplyvom rosného bodu v zateplovacej hmote. Môže to byť EPS, minerálna vata atď., ktorá je umiestnená medzi prostrediami s veľkým teplotným gradientom, v mojom prípade medzi klasickým dreveným stropom a nevykurovanným podstrešným priestorom.

Od: maky®
Datum: 06.07.16 17:53
avatar

ahá...konečně jsem si přestala představovat kotel na vyvářku prádla, jak z neho jde tolik páry, že není nic a nikoho vidět *jasne* to ten název zavinil, říkala bysem tomu třeba rosnozábrana...díky za vysvětlení :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 19:59
avatar

Pepo,

Kto vie čo je to parozábrana v v súvislosti so zateplením netreba obšírne vysvetľovať pojmy a súvislosti. Kto nevie - samozrejme lepšie keď neradí.

Opravdu víte proč a kde má být parozábrana? Z Vašeho popisu se nedomnívám, že to víte. Ale třeba se mýlím.

...parozábrana nemá nič spoločné s prílišným dýchaním alebo parou z varenia. Parozábrana sa dáva v normálnych bytových podmienkach proti kondenzácii normálnej vzdušnej vlhkosti vplyvom rosného bodu v zateplovacej hmote.

Označil jsem červeně Vaše vysvětlení, a ptám se Vás, když píšete, že kondenzace je v izolační hmotě, proč tedy chcete dát parotěs pod izolaci?

Správně názor má paw, (i když ne celý text je správně), že parozábrana má zabránit tomu, aby byla záporná bilance vodních par. Zkrátka, musí se vypařit více vlhkosti, nežli se vyrobí.

Není nutné, aby parotěs byl na stropu místnosti, klidně může být na podlaze půdy, ale celá kladba stropu po zateplení a instalace parotěsu ve vrstvě musí být v poměru tepelného odporu celé skladby 1:4(5)

Pochopil?


doplněno 08.07.16 13:10:

Parozábrana nezabrání kondenzaci vlhkosti v izolaci, Ta se utvoří i s parotěsem. Fyzika nejde oblbnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 08:23
No ja som napísal, že parozábrana je: "proti kondenzáci" vzdušnej vlhkosti vo vrstve nad ňou. Pod izoláciu ju chcem dať práve proti tomu. Myslím si že rosný bod musí byť niekde v hmote izolačného materiálu. Lenže - to je u mňa problém kvôli tým hradám na ktorých je strešná konštrukcia. Parozábranu nemôžem rozvinúť po celej ploche podkrovia. S týmto sa neviem vysporiadať. Našiel som niekde obrázok s riešením umiestnenia parozábrany medzi tieto hrady, ale to sa mi teda nepozdáva. Preto by som sa prinajhoršom asi priklonil k jej umiestneniu zo spodu na strop miestností pomocou podhľadu s SDK.
Datum: 06.07.16 20:38
avatar

Jožo a víte jaká je skladba stropu? Pže pokud jse strop-ve skladbě odspodu nahoru -omítka,palach, prkna podbití,mezi trámy zásyp /škvára,popel písek atd se slámou / pak záklop, a na tom v dalším zásypu či maltovém loži půdovky nebo bez zásypu a na trámech záklop ,napříč trámy,zásyp a nahoře v maltovém loži půdovky-pak bych parotěs nedával a kladl izolant rovnou na podlahu .

Varianta 2 parotěs nalepte na strop a rovnou přes to SDK do podbití (s tím,že můžete omítku a palach strhat ) a máte rovnější strop než byl.


doplněno 07.07.16 17:08:

Ale na roštu se taky parotěs prošroubuje a bude v něm milion dírek?Jinak já nastínil jen možné řešení jak si to tazatel udělá !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 07.07.16 00:47
U varianty 2 je pak ale parotěs k ničemu. Bude v něm milion dírek. Sice se vrut údajně má zatěsnit natavením folie teplem při vrtání, ale možnost netěsnosti je mnohem větší. Rošt přidá jen 3 cm navíc, o moc dražší to s ním nebude, lze ohlídat kvalitu pohledem a je to pořádně.
doplněno 07.07.16 18:58: Na roštu je dírek řádově méně. Vlastně jen v úchytech. A ty jsou vidět. Navíc se dají podložit kouskem těsnění. CD i UD jsou kotveny převážně ve zdi.
Někde jsem četl, že když se šroubuje sádroš přímo, takto hustě propíchaná folie ztrácí 90% účinnosti.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.16 17:48

Skladba stropu je zhruba taká. Až na to že na cementový poter nad záklopom sú každých asi 3,30 m položené hrady 15x18 cm, na ktorých je upevnená strešná konštrukcia. Kvôli tomu nemôžem dať parozábranu tesne pod tepelnú izoláciu. Strechu mám novú, odvetranú podľa predpisov.

Nechcem robiť "vaničky" medzi týmito hradami pretože si myslím, že by vlhkosť potom prechádzala do týchto hrád a kondenzovala na/v nich. Sú dokonale suché a budú ochotne príjimať vlhkosť.

Mám pravdu?

Datum: 07.07.16 19:29
avatar

Musíš pochopit účel parozábrany.Ta má zabránit přístupu vlhkosti do tepelné izolace.Tam by prošel vlhký vzduch a na studené straně by zkondenzoval.Izolační materiál by zvlhnul a ztratil tepelný odpor.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.