Vysoušení sklepa

Od: Datum: 05.07.16 19:45 odpovědí: 5 změna: 06.07.16 11:27

Mám ve sklepě ventilátor, který mi nasává ve sklepě vzduch a je připevněn na 150mm trubku, kterou jej pouští ven. Dále mám ve sklepě malé okénko ven. Co se týče vlhkosti, sklep je pořád hodně vlhký ( koroduje mi rychle tlak. nádoba od čerpadla ) a i dosti teplý ( rychle mi klíčí brambory )

Známí mi radí, at ventilátorem vháním vzduch zvenčí do sklepa a to v noci, kdy je venkovní vzduch studený a sušší. A vlhký a teplý vzduch odejde okénkem ven.

Má pravdu?

Dík za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.07.16 19:51

Dobrý den, těžko říci - nejlepší větrání je průvan, resp. když vzduch může proudit otvory, které jsou protilehlé (např. dveře proti oknu nebo dvě okna proti sobě). Jinak si myslím, že Vám ten ventilátor venku zmokne (což bude vadit elektřině). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.07.16 21:08

Celé je to daleko složitější. Co v noci vysušíte, může vám přes den zvlhnout. Pokud bude přes den vyšší relativní vlhkost, např. před deštěm. Takže je potřeba vysoušet rychleji než vám to vlhne. Nejlepší je větrat dvěmi protilehlými okénky. A nechat to na průvanu. Na to, aby jste nahradil přirozené větrání, by jste musel mít dost výkonný ventilátor. Tedy asi i velkou spotřebu elektřiny, o hluku nemluvě.

A pokud máte i v zimě vlhký, ale teplý sklep, tak je něco špatně. Suchý vzduch v zimě vysušuje daleko rychleji, bacha jen na pokles přízemní teploty pod nulu. Přízemní teplota se musí hlídat, za mrazu, se studený vzduch plazí po zemi a je schopen zamrznout nízkoležící potrubí.

doplněno 05.07.16 21:37:

jabraka: myslím, že to jen spatně napsal. Ve studeném vzduchu je méně absolutní vlhkosti než v teplém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.07.16 21:17

Nevím,odkud máš informaci,že studený vzduch je sušší,než teplý?Myslím,že pokud je původ vlhkosti ve zdech a špatné hydroizolaci,tak tě to bude stát hrůzu peněz za elektřinu a stejně ti to nepomůže-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 06.07.16 07:29
Udelejte si vetrani pasivni. Odsavaci teubku do nejvzdalenejsiho mista od okenka natahnete pod strooem a venku z ni udelejte tak 3 m kominek. Kokinivym efektem oujde vzduch od strooa ven a bude u okenka nasqvat vzduch studeny. I bez fukaru.

Od: jkinter
Datum: 06.07.16 11:27

Takto sklep nikdy nemůžete vysušit. Nejdříve musí prosakování vnější vlhkosti zastavit a pak řešit vysoušení. Znamenalo by to izolovat stěny i podlahu sklepa.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.