Problem se sousedkou

Od: Datum: 29.06.16 14:37 odpovědí: 15 změna: 04.07.16 22:05

dobry den chtela jsem se zeptat ...mam problemy ze sousedkou takove ze me neustale slovne napada vyhrozuje pomlouva...dokonce uz pise pritelovi ze ho podvanim a jak si co si,,,,mohu se nejak branit? uz nevim co s tim nevsimam se ji delam ze ji neznam ale nepomaha to...diky za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 29.06.16 14:50
Zkuste to naopak, kdyz ji potkate tak s usmevem ze ji rada vidite jako dobrou kamaradku pozdravit...treba to bude to co neceka,nechce a prestane ji to bavit...
Ohodnoceno: 0x

Od: katerina
Datum: 29.06.16 14:58

dekuji ale to uz jsem zkousela a je to porad stejne spis naopak jeste horsi tak ze delam ze ji neznam a nevsimam se ji...tady mame problem ze ji vydam kazdy den mame spolecny dvur a je to fakt masakr

Datum: 29.06.16 15:54

Zdravím, zkuste se zářivým úsměvem pohrozit trestním oznámením pro pomluvu a nadále hluboce ignorovat. Je to jen takové bububu, ale třeba zabere. přítel má naproti domu dům vesnické drbny, šílená, zákeřná ženská. Vždycky vidíme, jak nás sleduje za záclonou... a už jsem jí párkrát provokativně zamávala. Zajela jak kuna.

Datum: 29.06.16 19:20

Dobrý den Kateřino, slovní napadání těžko dokážete,pokud to nebudete mít nahrané např.na mobilu a to si paní dá pozor./je to slovo proti slovu/.Šance je v tom,že máte písemnost - píše Vašemu příteli...to Váš přítel by mohl zajít na magistrát nebo i Policii s tím,že ho ona paní obtěžuje a Vás nepřímo napadá a pomlouvá.Věřte,že ji raní víc,pokud oznámení učiní Váš přítel - je totiž zaměřená na slabší článek - na Vás jako na ženu.Zároveň pozná,že máte zastání.Situace se ovšem buď zklidní nebo vyhrotí více,to zvažte.

doplněno 01.07.16 10:17:

Musíte mít společný dvorek? Nešlo by to vyřešit nějakým živým plotem nebo přepážkou? Čím méně společných setkávání,tím lépe.

Datum: 29.06.16 21:58

Vůbec bych si jí nevšímala. Přece snad je přítel natolik rozumný, aby tohle pochopil. Já bych se s ním té paní smála. Nebo nepíšete všechno. Vyhrožovat mi může jenom ten, který na mne něco ví. Jinak má smůlu. Pokud si nemáte co vyčítat, není co řešit.

Datum: 30.06.16 12:31

Milá paní! Ani si nedovedete představit, jak s vámi soucítím, jako osoba s problematickými sousedy z obou stran. Také jsem tady už dvakrát vznesla dotazy ohledně souseda alkoholika s nevychovaným psem, no těžko co řešit. S některými lidmi se prostě nedomluvíte nikdy, protože pokud je tam nějaké postižení psychické, tak ti lidé budou pořád ve své realitě a na vaši dobrou vůli nebudou absolutně reagovat. Je nějaké čínské přísloví, že pokud máš s někým potíže, zkus ho zdravit rok s milým úsměvem a uvidíš, jak se změní - jo, prdlajs. Některé závistivé lidi to ještě víc rozčílí, když je druhý v pohodě nebo jak říkám, si vytvoří z toho vlastní realitu - my máme postiženého syna, snažím se, aby byl v pohodě a já nebyla zbytečně naštvaná, no a z toho kdysi naše sousedka - manželka toho alkoholika, usoudila, že jsem z toho debila na palici, když se pořád směju a taky to všude vykládala. Takže tak, vydržet, řeklo mi několik lidí, ale realistická rada je asi zkusit nahrávat a pak s tím jít na úřady, aby měl člověk něco v ruce.

Od: balzerka
Datum: 30.06.16 19:35

Pokud Vám zase něco řekne, tak ji slušně poproste, jestli by to mohla zopakovat, že si to potřebujete nahrát jako důkaz pro policii a soud. Vytáhněte mobil...

Datum: 01.07.16 06:10

Každá hůl má dva konce. Nezlobte se, ale muselo se stát něco, v čem jste měla určitě i Vy vinu. Nedovedu si totiž představit, že půjde kolem mě sousedka, se kterou jsme si nikdy nic neudělaly a já na ni začnu povykovat na nadávat jí. Pokud tedy ta paní není psychicky nemocná a nenadává každému, kdo projde kolem.

Chce to zamyslet se, od kdy to trvá a proč. Pokud jste se někdy spolu rafly, někdo mávne rukou, jiný se tím užírá celý život.

Asi bych k ní zašla na kávu, klidně přinesla nějakou buchtu /já vím, že se Vám nechce/ a zkusila bych si s ní vyříkat, co jí vadí a proč. Aspoň byste pak věděla, na čem jste a měla aspoň pocit, že jste udělala všechno proto, aby se situace uklidnila. Pokud se neuklidní, pak už to Vaše chyba nebude. Jaga.

Datum: 01.07.16 06:33

Asi máte štěstí na lidi. U nás byla tím spouštěčem závist. Z jedné strany ti, co všechno tzv. prožrali, tam nevydýchali, že manžel si sám zateplil a nahodil barák a z druhé strany tam to šlo jakžtakž, ale po tom, co manžel postavil hospodářskou budovu zvíci menšího domku, tak baba zakázala chlapovi s námi mluvit. Např. loni na podzim nám hodili do schránky lístek samý vykřičník atd., že máme ořezat třešeń, z které jim lítá listí do zahrady. Strom je ovšem tak 10 m od plotu, vůbec tam nejdou větve a toto se týká tak kyblíku listí, když foukne vítr. Co s takovými ...chcete dělat?

Datum: 01.07.16 10:28

Kdo nezažil, nepochopí. Závist je hnusná vlastnost, bohužel v našem národě velmi zakořeněná.

Od: fik
Datum: 01.07.16 11:06

Znám velice dobře,když nemám na kozu,tak ať aspoň sousedovi chcípne. Z jedný strany mám podivína na kterýho pomohlo až ruční řešení a z druhý strany morouse,kterej když se mi něco povede,tak mě nezdraví a tváří se jako vrah,taky jsem si nemohl vybrat lépe a podotýkám že žádnému jsem nic špatného neudělal a ty spory začly samy od sebe,ten podivín mě začal házet do dvora odpadky,listí,drny,suť a nevím co ještě všechno,prvně jsem si s ním chtěl promluvit v klidu proč to dělá,to se zamknul a řval na mě sprostý nadávky,tak jsem to řešil přes policii,musel všechny škody uhradit a dokonce dostal za výtržnictví i nějaký veřejný práce. Jakmile mu to skončilo,začal s tím znova. Tak to už jsem se pak na nic nedíval a u udělal mu s obličeje řešeto,teprve to pomohlo,byl tak překvapenej že teď se mě vyhýbá obrovským obloukem a když nemůže uhnout,tak uslužně zdraví

Datum: 01.07.16 10:49

babajaga - Asi jste se s takovými lidmi ještě nesetkala, ale věřte, že existují! A někdy jsou i inteligentní.

Od: fik
Datum: 01.07.16 10:59

Vezmi si nějaký záznamník,nejlépe aby byl jak obrazový,tak zvukový záznam a to slovní napadení nahrej. Neříkej jí nic,normálně ji dál ignoruj,sbírej důkazy a až toho bude hodně se vší parádou na ni pošli chlupatý. Takový tahanice po soudech a s policajtama a placení to si myslím že ji dokonale vyléčí.

Nebo pokud ani to nezabere,tak poslední řešení je se vší parádou jí nakopat do zadele.

Já mám souseda,nějakýho podivína a jednoho dne mi začlo ve dvoře přistávat všechno možný i nemožný,nepomohlo nic,výhružky,policie..tak jsem to vyřešil ručně a stručně a od tý doby je klid

Od: iveta*
Datum: 04.07.16 18:34

Zdravím Katerino.A neudělala jste jí něco? Třeba jste jí nějak,i když nevědomě ublížila a ona se Vám teď mstí.Pokud se tak chová jen z dlouhé chvíle,tak ignorovat,jako by neexistovala.No a pokud nepřestane,tak asi pohrozit tím trestním oznámením. Přeji,ať se to brzy vyřeší.

Od: ixypsilon
Datum: 04.07.16 22:05

Já bych zkusil metodu šoku v rovině imaginárního útoku. Pokud bych jí potkal, ukázal pěst a tichým hlasem řekl, že jestli s tím nepřestane, mohla by jednou špatně sletět ze schodů. A že to záleží jen na ní, jesti k tomu dojde. A pak popřát s úsměvem hezký den. Je to hodně drsné, ale někdy to jinak nejde, pak budete mít na 99% klid. Ale pozor, aby nebyli svědci, jen vy a sousedka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.