Zpátky od ČEZu k RWE. Je to v pořádku?

Od: Datum: 04.07.16 16:31 odpovědí: 8 změna: 07.07.16 19:49

Před několika lety na bytě bydlel děda. Elektřinu a plyn platil RWE. Když jsme šli po něm do bytu my, tak jsme přešli k ČEZu / nepamatuji si, jak/ a tři roky platili ČEZu a jednali jenom s ním. Teď tu byl pracovník RWE, že nám končí smlouva a ČEZ Vám ji neobnovil, tak že si nás bere RWE zpět od 1.1.2017. a na to konto, že budeme mít elektřinu levnější a jednu měsíční platbu zdarma. Manžela přesvědčil, podepsána smlouva. Je to normální? Nedostaneme se tímto do nějakého průšvihu, že nás třeba budou chtít skasírovat dvě firmy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.16 16:33
avatar

Ne, průšvih to nebude. RWE vyřídí celý přestup. Myslím si, že všichni dodavatelé výjdou nastejno. + - 5 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 19:38
avatar

Viděla jsem nějaké sreovnání, ze kterého RWE vyšla nejdráž. Muselo by se hodně změnit, aby se to zlepšilo. A proč by Vám ČEZ smlouvu neobnovil! A proč Vá o tom říká pán z RWE? To je nějaký podraz, aby Vás dostali!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 05.07.16 20:43
Jestli skončila smlouva s ČEZ, musí sjednat novou. Jenže převod trvá 10 dní a v té době je odběratelem plynu na černo. Chtělo by si o tom něco příště zjistit.
V takovém případě je dodavatel, než dojde k převodu, pevně daný, v tomto případě RWE. Nikdo nikoho nepodvádí, naopak by klidně mohla být i pokuta za černý odběr.
Řešit cenu bez znalosti konkrétní spotřeby je taky nesmysl. Každému se totiž vyplatí něco jiného. Takže "nějaké srovnání" nemá v tomto případě žádnou hodnotu.
doplněno 05.07.16 22:46: Omlouvám se, máte pravdu. Smlouva běží až do konce roku a nejedná se o stav po uplynutí smlouvy.
V tom případě je to nějaký ukecávač.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 20:18
avatar

Konec smlouvy, změny, prodej, koupě, úmrtí si každý majitel hlídá. Pokud smlouva končí, tak si v předstihu vybrat nového /nebo zůstat u stávajícího/ a uzavřít novou smlouvu. Buďto na neurčito, nebo určitou dobu.

Ale vybírá si zákazník, nenechá se dotlačit těmito obchodníky z ulice.

Pryč jsou ty doby, kdy nás nic netlačilo, stát nad námi držel pevnou rukou otevřený, ochranný deštník.Dnes si musíte hlídat svoje finance sám.

A neuzavírat žádné smlouvy na ulici, mezi dveřmi, po telefonu apod. Vždy říkat - já si vyberu a rozhodnu sám, nechte zde papíry, ozvu se, jak Vás k něčemu tlačí, není čas, je jenom nyní akce, je to špatně. Vždyť je doba intrnetu, podstatné informace si všechny vyhledáte. Nesedejme si před každým, kdo se prokáže nějakým průkazem, na zadek.

Už bylo špatně, že přišel pracovník cizí firmy a věděl, že končí smlouva u jiného dodavatele a Čez Vám ji neobnovil, oni si Vás berou zpět!. Obnovit jste si ji měli Vy. To je manipulace, hraní se slovíčky . V tu chvíli jste měli zbystřit. Mě by se zvedl tlak a milý pracovník by letěl, dostal by pěknou držkovou, jak si tohle dovoluje.

Asi jste se na to vyflákli a v dostatečném předstihu si nového, nebo novou smlouvu nazajistili včas. Tak se o Vás RWE postarali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 23:47
avatar

Vše je složitější a je to třeba kontrolovat, hlídat a radit se znalým. To že vám skončila smlouva - znamená, že byla na dobu určitou. Pokud jste včas nepožádali o jinou variantu, tak smlouva na dobu určitou se automaticky znovu rozjede. Pokud z ní vystoupíte předčasně - zaplatíte smluvní pokutu. Zavolejte do ČEZu a zeptejte se na stav vašeho smluvního účtu. Pokud bude nejistota - ať pošlou písemné vyjádření. Mě vypekli operátoři u Pražské plynárenské, nepomohly ani nahrávky s operátory - písemně!


doplněno 05.07.16 23:59:

Je to v pořádku - není, naletěl jste. Pokud nebude průšvih ve smlouvách, tak jste se upsal drahému dodavateli.

Smlouvu podepisujte zásadně na dobu neurčitou !

Já přešel na k dodavateli s nejlepší nabídkou na dobu neurčitou FOSFA / feel ecoenergy e-TARIF EXCLUSIVE

Zde máte poctivou kalkulačku energií http://kalkulator.tzb-info.cz…vka-zemniho-plynu-vyber-kraje

Od nové smlouvy mužete odstoupit, zde rady: http://kalkulator.tzb-info.cz…avatelem-elektriny-nebo-plynu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kimbert
Datum: 06.07.16 08:24

Taky to na mně z RWE zkoušeli,když jsem jim řekl že si to ověřím na infolince tak se mi to snažili rozmluvit a pak zmizli jak pára nad hrncem.Ono tvrzení že Čez Vám neobnovil smlouvu je podezřelé ,proč by se zbavovali zákazníka,jen v případě že neplatíte a to by Vás nechtěli přece taky v RWE.

Nejlepší je opravdu smlouva na neurčito,ale i když máte na dobu určitou nic se neděje,vetšinou se automaticky obnovuje na rok.Hold jste naletěli,taky jsem tak kdysi dopadl,ale pro změnu u Čezu s plynem,upsal jsem se na dva roky ,ale to mi zatajili,že sleva je jen první rok(tarif A) a druhý rok je nevím už o kolik dražší (tarif B) ,to jsem zjistil-jak napsal předemnou Jura na kalkulátoru TZB.info. těsně před koncem druhého roku a stihl jsem jsem od nich odejít ,než se smlova prodloužila automaticky o další rok.Na tom kalkulátoru je výhoda,že Vám u každého dodavatele ukáže podmínky - výhody i sankce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 19:14

Dobrý den,

ten podomní prodejce Vám lže ! Pokud jsem to správně pochopil, máte s ČEZEM platnou smlouvu do 31.12.2016. Podle platných zákonů, pokud 30 dní před vypršením platnosti nevypovíte smlouvu, automaticky se prodlužuje o 1 rok. Takže pokud chcete u ČEZU zůstat, s žádným podomním prodejcem nic nepodepisujte a nechte to tak, jak to je. A pro klid Vaší duše, zavolejte do ČEZU a ujistěte se, že je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 19:49
avatar

jsou srovnavace, kam zadate spotrebu, zalohy, jistic a vsechno a vyplivne vam to nejlepsiho dodavatele. Ja mam CEZ, ale nelibi se mi jeho jednani atd, a vazne uvazuji o PRE ikdyz mi srovnavac vyplivnul usetreni max 1000, coz je uplne k nicemu, jestli kvuli toho budu muset jezdit do Praglu, to projezdim skoro vic benzinu :) Na naborove idioty se vykaslete a udelejte si srovnani dodavatelu sam/a.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.