Chybné potrubi

Od: Datum: 02.07.16 18:06 odpovědí: 8 změna: 02.07.16 22:48

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jak se dá poznat kde je chyba ve vodovodnim potrubi? Dělali jsme rekonstrukci domu. Firma udělal rozvod vody a teď když jsou hotove podlahy, obklady atd. VŠE před nastěhováním. Tak jsme nechali připojit vodu a zjistily jsme ze nám voda netece v patře v koupelně. Přízemí vše ok, ale v patře nic. Nechci vše nechat rozkopavat. Firmy která to mela na starosti, tak se k tomu nemá, tak ze to budeme muset řešitel soudní cestou. Děkuji za nějake nápady a návrhy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.07.16 18:24
avatar

Dobrý den, řekl bych, že šance najít ono místo u zakrytého potrubí, je minimální. Tedy, pokud jde o plast a můj předpoklad, že je to "provařené" ve spoji (horký plast ucpe průměr trubky jako špunt). Dobrý instalatér tuto chybu neudělá, ale pokud firma měla třeba zahraniční pracovníky, tak by se to stát mohlo. Mělo to být odzkoušeno před konečným zakrytím trubek a opraveno včas. Ovšem, nelze vyloučit ani to, že problém je jiný - např. slabší tlak vody nebo někde uzavřený kohoutek či zavzdušnění. Píšete o soudní cestě, tak reklamace byla zřejmě již neúspěšná - zaplatil jste si za funkční potrubí, tak by Vám ho mohl soud zařídit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 18:29

No to je dost pofiderní způsob napouštět potrubí až po plném dokončení stavby. Mělo by se to dělat tak, že cca 1-2 dny po dokončení rozvodů vody se potrubí napustí na provozní tlak a kontroluje se těsnost atd. Teprve potom se provádí dokončovací práce. Co budete teď dělat, když se po čase ukáže, že nějaký spoj prosakuje? A aktuální problém je jen pomyslným vrcholem..

Bohužel je to tak, že budete muset minimálně část určitě rozkopat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 18:30
avatar
Návrhy..návrhy..
Kde je chyba zjistíte u zahozeného potrubí ve zdi těžko. Měla se samozřejmě udělat tlaková zkouška a funkční zkouška ještě u hrubé stavby, hned po natažení potrubních rozvodů.
Pokud nemáte nikdy fleky na zdi, tak to asi prasklé (přerušené) potrubí nebude. Možná to svařovalo "jelito" a někde je potrubí ucpané.
Také to ale může být mnoho jiných věcí, které těžko předjímat. Ono stačí "šikovně" uzavřený ventil na skrytém místě, ucpaný filtr, obráceně zabudovaný zpětný ventil..atd atd
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 22:23

Filtr není, zpětný ventil není ani žádný uzávěr. Nejde tam tepla ani studena voda. Zkoušku funkčnosti prý dělali ( neví nebyl jsem u toho a nerozumíme tomu). Jinak teď mi obkladač dodělal koupelny a sundal záslepky a osadil bateriemi a zrada. Firma prehazuje problém jako horký brambor ze vše bylo pruchozy. To si vyresim. Spise nevím proc neprochází tepla ani studena voda do patra. Kdyby to ucpali špatný svařováním tak mi přijde velikánů záhada ze obě dvě vody. A předpokládám že když zkoušely průchodnost tak snad s vařily vše :(. Myslel jsem jestli pomůže nějaká inspekční kamera, termokamera či ultrazvuk atd. Abych nemusel nechat rozebrat sadrokarton.

Datum: 02.07.16 22:43
avatar
Tak můžete zkusit kameru na principu endoskopu,pro tento účel se vyrábí. Je ale otázka zda Vámji někdo půjčí resp. zda ji seženete a jestli dosáhne kam je potřeba.
Roháčky máte předpokládám otevřené...a filtry (někdy jsou součástí roháčku) vyčištěné.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.07.16 22:48

Vše nové. Roháčky Shell a otevřené.

Datum: 02.07.16 19:04

Zkusil bych napojit vodu provizorně hadicí z nejbližší odbočky od hlavního uzávěru na baterii v koupelně, jestli to nebude fungovat alespoň obráceně a v přízemí pustit vodu. Potrubí směrem od hlavního uzávěru do přízemí by muselo být samozřejmě zavřené. Pokud by to ani tak nefungovalo, nezbývá než kopat...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ja1
Datum: 02.07.16 19:32

Špatně. Dneska dělá kdokoli, kdo má ruce a nohy cokoli, i o čem ví prdlajz rychleji, než mu myslí mozek a podle toho to pak vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.