Luxol nebo Rokolazur

Od: Datum: 29.06.16 10:35 odpovědí: 7 změna: 30.06.16 07:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je lepší na natřetí oken, štítu a podhledů na chatku, která nebyla natřena cca 10 let.

Luxol nebo Rokolazur? Byl mi doporučen Rokolazur kvůli gelové konzistenci. Ale nevím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.16 11:53
avatar
Já používám Luxol už dlouhý čas.Vevnitř i venku. Dobře se zpracovává, nemusí se ředit, nesmrdí a rychle schne. Štětec se čistí synt. ředidlem.
Ten Rokolazur nepoznám . Za gel si připlatíte, také za potřebné ředidlo.
Pokud máte trochu praxe v natírání, mnoho kapek Vám nespadne či nesteče.
A na syntetický Luxol chytnou později synt. barvy...
Ten Rokolazur se mi zdá podle složení příliš složitý...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 29.06.16 16:25

Dlouhá léta jsem taky používal LUXOL, teď jsem přešel na lazuru DULUX. Kdysi dávno, když jsem postavil dům, tak jsem zapomněl asi půl plechovky Luxolu na půdě. Po letech byla plechovka samozřejmě vyschlá, ale na dně zůstalo cca 1,5 cm pružného gelu. Když jsem před několika lety otevřel špatně zavřenou plechovku již novodobého Luxolu, tak na dně byl slaboučký, málo soudržný škraloup. Luxol se sice krásně natírá, ale nechrání,podle mě je to pouze barevný pigment rozpuštěný v ředidle. Takže použijte cokoliv, jen ne Luxol a vodou ředitelné barvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.16 18:17

Ahoj.

Přiznám se, že taky jako kolega Hejkal neznám Rokolazur, ale jako on bych se přiklonil k Luxolu. Používám ho léta a bez problémů. Už ta jeho nová receptura, co je hustší je lepší než ta řidina, co bývala dřív. Firma pochopila, že za tu cenu by jejich výrobek mohl i vypadat jako barva. Luxol má tu výhodu, že se dá přetírat třeba každé dva roky a to bez nějakého toho obrušování. Já to natírám tak 4-5x a výsledek je fajnový. Johnstones je prý taky moc fajnová barva. Právě jsem o ní mluvil s kámošem, co ji použil 2x a je to sice drahý držák, ale fakt držák. On to má v lesklým Palisandru. Jen to stojí asi tolik, jako piksla 2,5l Luxolu za kilo. Tak, a co teď vybrat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: echo®
Datum: 29.06.16 18:48

Záleží také zda chcete tenkovrstvou nebo silnovrstvou lazura, mám z levnějších vyzkušený luxol, lazurol, z dražších remmers a silnovstvý dulux. Štít a podhledy jsem natíral lazurou remmers a spokojenost, bohužel nemám přímé srovnaní s levnějšímy lazury, ale tak trochu doufám že to vydrží déle

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickii
Datum: 29.06.16 21:33

Ani jednu. Kupte si neco poradneho. Treba Remmers.. sice drazsi, ale o dost kvalitnejsi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 29.06.16 23:06

Podle mého duležité je , aby se lazurovací lak dal přetírat . Slabovrstvé lazury se nasáknou a za pár let se přetřou . Silnovrstvé uzavřou dřevo a déle vydrží , ale musíte pak ošmirglovat a pak se dají natřít.

Co mě doporučil profinátěrka , tak luxol naředit cca z 1/5 fermeží . Tak jsem to natřel a bezproblému . Po pár letech jsem jen oživil a spotřeba luxolu velice malá (taky jsem tam přidal tu trochu fermeže) .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lulu*
Datum: 30.06.16 07:33

Pánové, díky moc za rady. Vzhledem k tomu, že je to jen chatka na zahrádce, tak koupím ten luxol.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.