Úprava komína při výměně kotle turbo za kond.

Od: Datum: 28.06.16 10:47 odpovědí: 2 změna: 28.06.16 22:10

Zdarvím, jaká je nutná ůprava společného komína v činžovním domě 5 pater ( 2 patro¨;)

při výměně turbo kotle za kondenzační nástěnný kotel s porůtokovým ohřevem TUV.

Náklady?

Díky,.

Jan Fiala


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 18:28

Ahoj.

Přesně ti to neřeknu, ale asi bude záležet na tom, co za spaliny do něj směřuje od tvých sousedů. Výdeh z kondenzáku tvoří jen plastová trubka o průměru 60-70mm.(Budu to muset u sousedů změřit, furt to nevím přesně). Znalý kominík by to měl rozumně vyřešit. Poptám se.


doplněno 28.06.16 19:03:

Tak jsem se dovolal kámošovi. Potvrdil tu možnost roztavení tý plastový trubky od spalin z jiného systému. Ale tak by se to proto stejně nemohlo realizovat. Výška by snad neměla být problém, větrák to profoukne. Do toho sopouchu by se daly napojit dvě vyústění pouze z jednoho patra. Proto si pořádně zjisti, čím je ten komínový průduch už obsazen. Na bytovkách měly každá domácnost většinou svůj vlastní vývod. Pozná se to na střeše na velkém komíně, kde z něj čouhá několik více jednotlivých vyústění. Mám na dohled asi 4 takové domy a od výstavby z přelomu 50-60, let to má každý. Tak se na to mrkni a informuj nás, co tam asi máš. Ahoj.


doplněno 29.06.16 00:46:

Ahoj Shermene.

Když jsem se díval, jak u sousedů montovali nový kondenzák, vývod od kotle byl v kuse až nad střechu jen v tom plastu. V tomhle případě to šlo navíc ještě zbytečně nerezovým krkem. Sousedům bylo trapně říct původnímu dodavateli, který to zapojení a přepojení systému vzdal, aby si ten krk vyndal a zadarmo zase odvezl. Takhle je to stálo ,,jen,, o 15 litrů víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: shermen
Datum: 28.06.16 22:10

Turbo kotel používa vložku z AL materiálu.Proto přechod na kondenzační kotel je nutno převložkovat plastovou vložkou.Toto odpadá,je li vložka z AK materiálu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.