Jak se zbavit vlhkosti

Od: Datum: 27.06.16 10:41 odpovědí: 6 změna: 27.06.16 17:14

Dobrý den, jak se zbavit vlhkosti co se do domu dostava přes základy jsem již přečetl dost. Já mám problém s vlhkosti a plísní v koupelně pouze v letním období. Když se v létě objeví teploty kolem 30-ti stupňů začne problém. V koupelně se mi začne kondenzovat vlhkost na studené zemi a sádrokartón který je na stěně začne od spodu vlhnout a plesnivět. Za sádrokartónem je sucho, tudíž to není vlhkost která by se dostala přes základy. Ať už větrám nebo ne je to stejné. Ba na opak, když větrám tak sádrokartón zvlhne ještě rychleji. Toto se mi děje jen na jedné straně místnosti co je částečně v zemi. Problém je jen v letním období. Od podzimu do jara problem ustane. Děkuji za odpověď.


doplněno 27.06.16 12:28:

Dobrý den, děkuji za odpověď. Chci se ještě zeptat, zda by pomohlo venkovní stranu odkopat vložit na stěnu cca 10 cm polystyrén a mopovou folii. Před opětovným zásypem pod základ vložit drenážní trubku. Děkuji za odpověď. S pozdravem AlanisSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.16 11:24

Pod sadrokartonem máte izolaci? Pokud ne tak po deždi se vám natáhne vlhkost od základu možná to jede spod dlaždic ,skuste na skoušku pod část sadrokartonu dát nejaké linoleum-PVC jako izolaci a uvidíte ,nejlépe i od steny na metr výšky popod sadrokarton , na pul metru na dlaždice s jednoho kusu ,dlžka aspoň na polovinu místnosti

Když máte otevrené okno nemela by být vysoká vlhkost .Pokud se to delá kondenzaci par tak máte vysokou vlhkost ,musíte porád vetrat,oknem ,dvermi,ventilátorem .Pri 100%vlhkosti dojde ke kondenzaci i pri teplote 30°C už 80%vlhkost je vhodná na plísne.Najdete si neco o vlhkosti a rosném bodu na internetu,jsou tam tabulky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 27.06.16 12:59

Oddělit beton od stěny...venku!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 13:00

Jako první bych něco udělal s tím okapem, který končí na chodníku a osadil ostatní okapy. Veškerá voda z nich jde k domu a pak se tam zbytečně zvyšuje vlhkost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 14:50
avatar

Bez místního šetření je vždy jen odhadování.

Je ve zdi vodorovná hydroizolace?

Na prostředním obrázku je koupelna zvenku? Kam teče za deště voda ze svodu a z okapu?

Zeď je suchá a sádroš je mokrý? Změřil jste teplotu a vlhkost v problémovém místě? Udělejte do sádroše dvířka PVC 30x30 a kontrolujte stav za deskou.


doplněno 27.06.16 18:12:

Odkopání nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 27.06.16 15:10
No jestli vám kondenzuje vlhkost na studené dlažbě, tak do místnosti nepouštějte vlhký vzduch z venku. Nebo zajistěte vyšší teplotu dlažby. Ale toto je u starých domků bez tepelné izolace celkem normální.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.16 17:14

Ahoj Alanisi.

Je pravda, že je na těch nových svodech okapové vody několik závad nebo nedotažení detailů, ale to co se ti děje na těch dlažbách je běžný jev v létě. Tehdy, kdy je venku velké vedro a zároveň vyšší vlhkost, tak se ta potom prostě sráží na chladných věcech. Povrch dlažeb se přímo nabízí. A nemusí jít o zrovna moc staré stavby. Když se to děje, tak kolikrát ani do rána se neodpaří vlhkost z vytírání z předchozího večera.

Co radit? Dostaň dešťovku co stéká od svodu z nižší střechy někam dál ode zdi. Tam též bych nabetonoval šikminu, co bude do spádu ode zdi, natavil bych na ni(po vyschnutí) pás IPY i kus na svislou zeď. Až tak vysoko, kam může dosahovat odstřik padající vody. Nakonec bych to zakryl plechem vytvarovaným do tvaru toho bombírunku. Je nutné i vyspádovat detaily u toho schodu. Doplnit okap na kraji vyšší střechy a odvést napršenou vodu zase dál od stavby.

Jak je z pohledu zvenčí hluboko podlaha s tou šedivou dlažbou?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.