Podsklepená příjezdová cesta a těžká technika

Od: Datum: 25.06.16 14:02 odpovědí: 3 změna: 26.06.16 20:16

Dobrý den, požádám Vás o radu, jak řešit tuto situaci. Bydlíme ve starším rekonstruovaném domku, kolem kterého vede příjezdová cesta k novým parcelám. Doposud se po příjezdové cestě jezdilo jen osobními auty. Nyní chtějí vlastníci na parcelách stavět, čemuž samozřejmě rozumím. Problém je ten, že pod příjezdovou cestou je náš sklep a máme obavy, že až pojede po této cestě např. míchačka s betonem, mohla by se propadnout. Existuje nějaké řešení, jak zjistit únosnost cesty? Případně na jaký úřad se obrátit? Cesta je v majetku našeho města. Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.16 14:34
avatar

Dobrý den, píšete, že majitelem cesty je město. Tak se na celý problém zeptejte přímo na radnici (na odboru správy městského majetku). Buď Vám poradí nebo Vám řeknou, kam zajít.

Ovšem, pokud je Váš sklep vystavěný pod tou městskou cestou, tak je zřejmě na pozemku města, město to možná neví, ale zajímat ho to bude. Tuším tam problém ve Váš neprospěch. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.16 17:36
avatar

Toto je poměrně kuriozní situace. Jsou dvě varianty, buď to je cesta na vašem pozemku .. to je dobré, nebo je váš sklep na cizím pozemku .. to už tak dobré není.

Řešení to bude poměrně složité, nosnost cesty se dá vypočítat, zkuste se obrátit na statika. Pokud je cesta vaše, bude na vás zajistit bezpečné provozování, případně prostě říct, že je cesta vaše tak pro ostatní smůla - bezpečné provozování se zajistí tím, že se omezí váha vozidel jedoucích na cestě.

Druhé řešení je, upravit sklep, toto už bude složitější, než na cestu navrtat značku. Ale to se bude odvíjet od konstrukce sklepu, nosnosti ..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.16 20:16

Ahoj.

A nějaké to břeménko, zápis u pozemku v Katastru nemovitosti není? Tam by se mohlo cosi o věci nalézt. Kdo je komu čím na čem. Jestli obec na vašem, či vaše pod obecním. Tipoval bych to spíš na tu cestu na vašem. Ale, může to být vše jinak. Za sociálismu se na tyhle věci moc nedalo. Nic se moc nezapisovalo. Jak je to všechno moc staré?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.