Montáž nopové fólie

Od: Datum: 25.06.16 12:13 odpovědí: 6 změna: 26.06.16 20:07

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak správně položit nopovou fólii na starém baráku.

Firma co prováděla zateplení už pokládku nějak nedokončila (respektive mi bylo řečeno, že si to máme udělat až budeme vysypávat kačírkem) a pouze dodala fólii v šíři 50cm. Dle majitely firmy by se měla fólie rozpůlit a položit svisle dolů viz. první obrázek, ale dle pracovníků by se měla zahnout viz. druhý obrázek.

Chtěl bych vedět co je správně, popř. jestli je toto řešení správné. Nechci aby případně pršelo do základů nebo abych dělal něco zbytečně.

Děkuji za odpovědiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.16 14:18
avatar

Dobrý den, dle mého názoru při variantě A bude pod základy zatékat určitě. Za použití varianty B (ohnutí fólie) bude pod základy zatékat méně nebo dokonce vůbec (je-li tam nějaký spád a voda má kam odtékat). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.16 20:25
Souhlasím s Benem...pokud je tam nějaký spád a voda může někam odtéci, tak je menší zlo za B. Jinak já preferuji klasický 60 cm široký chodníček vyspádovaný od domu.
Jelikož množství vody zasakované do kačírku vždy převyšuje množství vody odpařené tak mám za to, že supermoderní kacirek okolo domu je trošku hloupost...nic na tom nezmění ani to, že poměrně oblíbená hloupost.
V tomto případě možná vyhnána do extrému, jelikož vytvořit žlábek z nopovky a ukončit jej tak aby voda opravdu odtekla bude znamenat vymyslet poměrně náročný,nesystémový detail. Nicméně odpověď zní za B...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.16 12:57

Ahoj.

Mnozí už znají můj názor na nopovou folii. Nemám rád Nopovou folii. Oba pánové proto nemají pravdu. Obě varianty jsou a budou špatně. Ta věc má potíž v tom, že se špatně vodoizolačně napojuje a časem steří a popraská. Pak funguje jako ten kačírek. Asi bych spíše řešil nafocený případ vyplněním toho ragolku nějakým materiálem, od té zdi bych navařil IPU až na okraj toho žlábku a ještě bych to celé zakryl do obloučku vytvarovaným barveným plechem. Poněkud mi tu chybí zmínka o vršku svislé vodoizolace. Napojení na ni je taky důležitý detail. A taky, jak jsou dokonale spojeny ty žlábky, jaký mají najaký spád a jaký je spád terénu od nich dále od paty domu ven.

Opravuji, křivdil bych Robinovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 26.06.16 13:01

Použití nopové folie má být takto..

http://istavinfo.dumabyt.cz/1…dcnewsitem/01/50/75/velky.png

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 19:57

Ahoj.

Jó Krtku. Mají to tam ale hezky namalovaný. Jen mi tam ta nopovka připadá jako zbytečně přidaná hodnota. Nejdůležitější detail téhle malůvky je spojení té svislé a vodorovné izolace. A zakončení té svislé nahoře na zdi. To samé s těmi plasty. Připadá mi, že je to navrhovano pro větší pracnost a vyšší cenu věci. Pro kšeft. Vyvrátí mi to někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 26.06.16 20:07

hlavní funkce nopové folie je zabránění protržení hydroizolace zasypanou zeminou nebo kamenivem...její funkce je hlavně ochraná...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.