Lógr čistí nebo ucpává potrubí?

Od: Datum: 24.06.16 13:25 odpovědí: 20 změna: 18.07.16 14:51

Dobrý den, vedeme s kolegyní spor. Já si myslím, že lít lógr do výlevky spíš potrubí zanese. Možná nevadí jen s horkou vodou. Kolegyně trvá na tom, že lógr je přímo čistič potrubí. Podle mne možná čistit dokáže, ale třeba hrnce, jako písek. Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.16 13:29
avatar

Má zkušenost z paneláku - ucpaný odtok, instalatér se mě ptal, jestli liju lógr z kafe do dřezu, já že ano - v tom je prý problém, protože spolu s mastnotou z nádobí vytvoří tvrdou ucpávku, zřejmě by se musel spláchnout s hooodně velkým množstvím horké vody... od té doby jsem lógr lila do wc a bez problému

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.06.16 13:43
avatar

Lógr se kdysi používal k nouzovému utěsnění tekoucích chladičů aut. Odpadní trubky dokáže velmi dobře ucpat, a to i kombinaci z horkou vodou. Je to jen otázka času. Je to skoro dokonalá těsnící hmota.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 24.06.16 14:12
avatar

Dobrý den, pravdu máte obě. Vy máte pravdu, že lógr ze zrnkové, mleté kávy ucpává odtok a Vaše kolegyně má pravdu, že lógr je výborný čistič potrubí - ovšem, pouze ten z kávy granulované (rozpustné) . No, a nyní vážněji. Lógr je ucpávka dokonalá a vyrovná se mu snad už jen směs oholených vousů a pěna na holení. Obojí je "časovaná bomba" v odpadu a záleží už jen na průměru potrubí, kdy se to projeví. Zdravím!


doplněno 24.06.16 15:03:

balzerka - nemáte zač. No, jsou i lidé, kteří lógr usuší a později spaří ještě jednou, čímž si vyrobí tzv. kávu-druhák .


doplněno 24.06.16 16:43:

salamos - za fámu to může považovat někdo, kdo se s tím nesetkal, resp. nemusel toto řešit.

Kdo to řešil, tak o tom ví své. Ono bude záležet (jak jsem již psal) na průměru toho odtoku a materiálu, z kterého je vyroben. Zřejmě novodur, protože je hladký, tak je vůči tomuto odolnější, ale např. litina je hrubší, tak se zanáší. Fáma by to byla, kdyby se s tím opravdu nikdo nesetkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 30.06.16 11:12

Tvoje tvrdenie ma veľmi prekvapilo. Holím sa už 65 r. a toto sa mi ešte nikdy nestalo, používam krém na holenie a žiletky Gilette, pokiaľ som pracoval, holil som sa pred každou smenou, aj nočnou, asi 4 krát týždenne, a nikdy sa mi nepodarilo upchať týmto spôsobom odpad v kúpeľni. Mimochodom, vo vlažnej vode sa krém ľahko rozpúšťa, je to predsa len mydlo a dáva sa to na tvár .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 24.06.16 15:01

Děkuji za informace.S tím holením, to je zajímavé. Ještě, že nejsem chlap. Dříve jsem tohle neřešila, vyhazovali jsme lógr na kompost / bez mléka a cukru/

Datum: 24.06.16 15:32

Zajímavé reakce, ale já mám zcela jiné zkušenosti. U nás se pije káva jen jednou denně, ale moje mamka pila i několik hrnků denně a samosebou se také holím s použitím pěny. Vždy putoval lógr rovnou do dřezu a vousi do umyvadla, ale nikdy se nestalo, abych třeba po deseti létech rozebral sifon kvůli zapadnuté naušnici a nalezl jakéholiv náznaky ucpávání popsaným způsobem. Ano, vlasy jsou drobný problém, ale nikdy se mi neucpal odpad z uvedených důvodů, proto tato tvrzení považuji za fámu.

PS: V práci se denně vylije lógr z cca 30 šálků do jednoho umyvadla. K ucpání ještě nikdy (28 let) nedošlo. Stejné je to tamtéž s umyvadly používanými i k holení (8 let po rekonstrukci - 0 poroblémů).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.16 15:47
avatar
Souhlas se @salamos, opravdu lógr nepředstavuje problém. Pouze tuk, na který se hrubé nečistoty nabalí. M.
doplněno 24.06.16 19:41: @wamp - samotný lógr opravdu nikoliv :)
Viz váš odkaz... Zrníčka mleté kávy se zachycují v mastném povrchu, vytvářejí tvrdou krustu, která roste...
doplněno 24.06.16 21:45: @ben - to byste se divil, co vše je třeba zmiňovat ;)
Když někdo tvrdí, že lógr ucpává odpad, tak mne to vyloženě tahá "za uši". Pokud by někdo položil otázku: Mohu se opít z vody? A všichni si domyslíme, že nikoliv. Ale pokud se na vodu podíváme, jako na součást piva, tak by odpověď zněla jak?
Jen trocha filosofie na večer ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 24.06.16 21:21
avatar

Dobrý den, tak, až nyní mně to došlo. Ono se skoro zdá, že někdo předpokládá, že nikdo neví, že ten tuk (usazující se v odpadech) je to základní "peklo" - a ten lógr nebo vousy jsou už jen "vylepšením" problému. Jenže, já jsem vycházel z toho, že tuto znalost má už menší dítě a není ani třeba "nosič" problému zmiňovat. Zdravím!


doplněno 24.06.16 21:50:

72mona3 - no, budiž. Také mám rád přesnost. Ovšem, kdo někdy viděl studený slepičí vývar v hrnci, tak si pamatuje tukové "kry", které přilnou k povrchu hrnce. Avotomtoje .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.16 20:57

Opět bych reagoval na onen tuk, který zachytí a uloží lógr z kávy a následuje ucpávání sifonu či samotného odpadu. U nás se vaří denně, vaříme samozřejmě i tučná jídla a zbytky mastnoty z nádobí končí kde jinde, než ve dřezu. S tímto tukem putují stejnou cestou i nejrůznější rozpouštědla (Jar, mýdlo, solvina - v práci, písek na nádobí). Rozebíral jsem několik sifonů nejen doma a nikdy jsem nenarazil na nic jiného, než chuchvalce vlasů, popřípadě vatovou tyčku na čištění uší a podobné drobné předměty. Řešil jsem ucpaný záchod, ale to díky inteligentním zedníkům, kteří vylévali do WC stavební lepidlo. Já prostě nemám takovou zkušenost a ani jsem se nikdy nesetkal s nikým, kdo by osobně řešil ucpaný odpad a připisoval to lógru či vousům.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 24.06.16 18:31
avatar

Viz odkaz : http://www.frau.cz/ucpany-odpad/

Lógr odpady ucpává.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ddd
Datum: 24.06.16 21:55

logr se klidně do výlevky může lejt ale za podmínky,že současně pustíte pořádně proud vody,aby ho odnesla s sebou a ještě pár vteřin poté.Lidem taková logická věc záhadně nedochází a pak vejrají,když mají ucpaný kanál.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.16 08:35

S tím se setkávám v kanceláři - kolegyně mě upozornila na to,že vylévat logr je ,zadělávání, si na potíže s odpadem.Takže logr dáváme do sklenice ve skříňce,odkud si ho kolegyně po čase bere domů a dává to do hlíny na kytky - tvrdí,že jí to prospívá-něco s kyselostí půdy/nerozumím tomu/.Je lepší neriskovat,vyklepnout zbytek kávy do koše,nežli volat a platit za potíže s odtokem./doma nevylévám žádný tuk ani omastek do odpadu-to prý je nejhorší/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jandula
Datum: 30.06.16 09:50

Toto je docela rozumné řešení. Když budu lít logr do záchodu a potom spláchnu a to musím,( jak by pak WC vypadalo), spotřebovala bych zbytečně velké množství vody. Vyklopit logr do papíru je myslím nejrozumnější. Vlasy jsou větší problém. Když se sama stříhám, pár vlasů spadne do umyvadla a po nějaké době odtok ucpu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.16 10:13
avatar

Nasi vylivali logr vesele do drezu. Nikdy nebylo nic ucpane. A ze pili oba 4-5 hrnku denne, samozrejme turka. Ja jednou za cas pouziji krtka a je to. Pochybuji, ze nekdo u nas v panelaku lita s logrem na WC.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 30.06.16 10:58

Lógr patří do odpadků, ne do kanalizace. Když si necháte nějaký čas lógr v hrnku, uvidíte že to drží jako beton. Když by byl odpad nějaký čas bez vody, je o zábavu postaráno. V práci jsme museli i při používání umyvadla občas vzít kyselinu solnou a odpad byl hned čistý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.16 11:10
avatar

Ono by se potrubí mělo čistit preventivně. Pak se nikdo nemusí bát usazenin. Mona

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 30.06.16 11:16
avatar

Samotný lògr potrubí neucpává,ale důležitý je sklon odpadního potrubí a taky co jiného se do odpadu lije. Třeba lógr a mastnota z nádobí je jako štěrk a cement.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 10:09
My teda nelijeme do výlevky ani logr, ani nic mastného. Jedině myčka je napojená na výlevku. Přesto čas od času nasypu do výlevky Krtka. A kytkám logr opravdu prospívá, ale přiměřeně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 18.07.16 14:31

Vždycky jsem fousy z holení i lógr z kafe splachoval do odpadu a nikdy se mi nestalo, že by jsme ucpali odpad. Možná protože čas od času(tak dvakrát do roka), nejsme líní a odpad proženeme zvonem. Ale kdyby se měl usazovat v odpadu, tak by musela bejt ta 40mm odpadní trubička ucpaná během jednoho týdne, co se toho u nás vypije. Je možné, že logr doucpe už skoro neprůchodnou trubku. Ale pak za to může ta skoro neprůchodná trubka a ne ten lógr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 14:51
avatar

Copak asi bude v té skoroneprůchodné trubičce?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.