Lze duši lepit např. chemoprenem?

Od: Datum: 24.06.16 08:30 odpovědí: 9 změna: 24.06.16 22:36

dobrý den, prosím vás o radu, nemám lepidlo na píchlé cykloduše, lze to lepidlo co býva součástí balení nahradit třeba tímto Chempren, Alkapren? Když tyto lepidla lze použit na gumu atd, je možné i na tyto duše?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.16 08:38

není dobré použít chemoprén na lepení duše. Ono se vám to asi ani nepovede, protože chemoprén tvrdne dost dlouho a nepruží tak, jako guma.

Musíte použít cyklistické lepidlo na gumu, aby se lata s duší spojila beze švu.

Ohodnoceno: 0x

Od: martin12
Datum: 24.06.16 08:45

Vždy jsem lepil kouskem staré duše a chemoprenem a v pohodě.

Od: rv
Datum: 24.06.16 09:45

Lepidlo na duše gumu naleptá, aby záplata lépe držela. To Chemopren asi nedělá.

Datum: 24.06.16 10:06

Zle pouze nouzově,on sice týden drží,ale neumí se tak přispůsobit jako originál lepidla.

Mě se osvědčilo lepení u kamaráda co má pneuservis.To je napořád.*jasne*

doplněno 24.06.16 22:46:

http://cestovani.idnes.cz/nau…x?c=A080730_230205_igsvet_skr

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.16 11:01
Taky jsem neměl nikdy problém s chemoprenem. Ale lepidlo na kolo není tak drahé a je to jistota.

Od: kolista
Datum: 24.06.16 14:29

Jako nouzovka ano.

Originál lepidlo záplatu navulkanizuje a drží to výrazně líp.

Tubu propíchni jen malou dírku špendlíkem, pak vydrží načatá mnohem déle než otevřená na plnou díru.

Od: veronica
Datum: 24.06.16 18:24

Original lepidlo nefunguje, poněvadž neleptá gumu, proto se sní nespojí ani po zaschnutí. Používám chemopren, který nejdřív nechám hodně zahustit odparem a pak ho naředím pomocí S 6005. Fleky jsou nejvhodnější z duše, páč mají stejné složení. Lepím spolehlivě i autoduše. Výrobce těch lepicích soupraviček by měli poslat do někam.

Datum: 24.06.16 20:12

Veroniko a jaké používáte?Zrovna dnes jsem si tímto lepil stejně jako před cca rokem a obě drží 100%.a není to první sada co jsem použil,drží stejně dobře jako dříve lepidlem "Vulkan cement" a lepil jak píšete-fleky ze staré duše,drželo stejně jako ty fleky s krabičky,ale mělo to jenu nevýhodu skrze kterou nepoužívám- u tenkých pláštů je to při jízdě cítit možná na horském,s hrubým dezénem ne!

A ještě dotaz , proč chemopren "zahustit odparem" a pak naředit ředidlem S6005?Jaký to má smysl?

Od: hm®
Datum: 24.06.16 22:36

Lepil jsem kdysi, pak jsem dlooouho lepit nepotřeboval a posledně mi nabídli takové samolepicí záplaty. Je to zalepené "hned" (záplata se sloupne z podkladu, přilepí na místo a minutu se na ni má tlačit) a dokonce se zdá, že to i drží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.