Co pod bazén: beton nebo dlažbu?

Od: Datum: 23.06.16 20:26 odpovědí: 6 změna: 24.06.16 11:33

Zdravím všechny,
prosím lidi znalé o důležitou radu.
Nejdříve popíši situaci: máme dvůr, kde je všude zámková dlažba, pouze v rohu na konci dvora je starý septik, který již nemá strop a je zasypaný stavební sutí (to, když se ještě kdysi dělala rekonstrukce domu). Stavební suť v septiku už neklesá, během té doby, co tam je, tak už si "sedla".
Nyní si chceme dát na dvůr takový ten klasický bazén s nafukovacím límcem a nejlepším místem pro jeho umístění by byl ten roh dvora, kde je zasypaný septik.
Otázka zní: je lepší starý septik zabetonovat (s tím, že bych použil i ocelovou síť do betonu) nebo by bylo dostačující přes něj dát štěrk, písek a následně zámkovou dlažbu?
Pro úplnost uvádím, že septik je zhruba 20cm pod úrovní dvora, takže když se septik zakryje betonem nebo dlažbou, tak to místo nebude nijak převyšovat výšku dvora. Také nám nezáleží na vzhledu (jako, že by lépe vypadalo, kdyby byla zámková dlažba po celém dvoře. Nebude nám nijak vadit, kdyby měla být v rohu dvorka betonová plocha).
Také nás samozřejmě zajímá, jak by obě varianty vycházely finančně, resp. co vyjde levněji.
Potřebná plocha pod bazén bude mít velikost 2,5 x 2,5 metru. Cenu obou variant bych si samozřejmě zhruba dokázal spočítat, ale nevím, jaký by měl mít beton tloušťku, tudíž ani nemám představu, kolik betonu by bylo potřeba.
Předem všem moc a moc děkuji za rady a názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.16 20:29

Navázal bych na dlažbu. Bazén tam nebude celoročně a bude to i lépe vypadat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.16 00:41

Když už něco pod ten bazén chcete, tak bych dala tu zámkovou dlažbu. Bázén s límcem jsme měli do lońska, normálně na trávě. Stejně se v něm už v září nedá koupat, voda prochladne, tak kdyby se Vám terén nějak propadal, další rok můžete udělat dlažbu. Ale pokud na úpravě terénu trváte, tak zám. dlažba, se dá snadno, v budoucnu rozebrat, vyjde levně a určitě vypadá líp než beton.. Na druhou stranu, pode dnem by měl být 20 cm jemný písek, bez kamínků, aby se dno nepropíchlo,

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.06.16 05:53
Plocha 2,5*2,5=6,25 m2
Výška vody v bazéne okolo 70cm, takže si spočítej celkovou váhu vody, 1 m3 váží 1000kg!
Bazén s průměrem 3 metry může obsahovat i 3500 litrů vody, to je váha 3,5 tuny.
To by mohlo ten zásyp žumpy stlačit, zvláště ještě s pomocí rázové vlny při skocích do bazénu...
.
Já bych bych zabetonoval a navrch dal dlažbu.
.
Těch 2,5*2,5 m se mi zdá se málo, ten bazén bude maličký?!
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.16 10:42

Pod bazén je nejlepší písková vrstva,přikrytá starým kobercem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: arny®
Datum: 24.06.16 10:43

Díky vašim odpovědím mě napadla další podstatná věc: jak píšete, hmotnost bazénu s vodou by mohla ještě navážku v septiku stlačit.
Takže jsem se rozhodl (pro mě logickou variantu): dám tam dlažbu, a když před zimou bazén budeme sklízet a zjistím, že pod bazénem dlažba ještě klesla, tak ji oddělám a podsypu dalším štěrkem a pískem. Potom by to už klesnout nemělo a po celém dvoře budeme mít stejný povrch.

Od: maky®
Datum: 24.06.16 11:33

pod bazénem máme starý koberec a je to moc příjemné na šlápnutí, ale bazén tam je stabilně už patnáct let...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.